LIVE UPDATES
Bota

Lufta për pushtet, Kim Jong-un ushqeu 120 qen të uritur me trupin e dajës së tij

Xhaxhai i liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, i cili dikur përshkruhej si "llumi njerëzor i neveritshëm, më keq se një qen" u vra në mënyrë mizore nga nipi i tij. Ai ushqeu 120 qen të uritur me trupin e dajës së tij.

4 Gusht 2022, 19:37 Nga s.s
Lufta për pushtet, Kim Jong-un ushqeu 120 qen të uritur me trupin e
Jang song-thaek dhe Kim jong un

KOREA E VERIUT- Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, njihet për brutalitetin e tij sidomos kundër disidentëve të regjimit. Një shembujt është daja i Kim Jong-un që pati një vdekje mizore. Diktatori i Koresë së Veriut, ose më saktë nipi i tij, u sigurua që fundi i jetës së një prej kokave më të larta të shtetit të ishte makabre.

Lufta për pushtet, Kim Jong-un ushqeu 120 qen të uritur me trupin e
Jang Song-thaek

Jang Song-thaek u vra dhe më pas trupi i pajetë iu hodh 120 qenve, të cilët ishin lënë 3 ditë pa ngrënë. Këto detaje tashmë i përcjellin mediat kineze. Sipas raportimeve, zyrtarët koreano-veriorë kanë qenë të pranishëm ndërkohë që qentë hanin vaktin e tyre me mish njeriu. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2013, kur Jang konsiderohej si një figurat më të pushtetshme në Korenë e Veriut. Së bashku me të, u vranë edhe 8 aleatët e tij më të fuqishëm. Sipas Kim Jong-un, spastrimi ishte heqja e "ndyrësisë fraksioniste" në shtetin komunist, raporton mirror.co.uk.

Sipas mediave, vdekja e Jang forcoi pushtetin e Kim Jong-un të trashëguar nga babai në vitin 2011. Sipas një autori, Ra Jong-yil, i cili ka shkruar një biografi për Jang, me vdekjen e këtij të fundit, Koreja e Veriut humbi një njeri i cili do ta kishte ndihmuar vendin që të hapej dhe të reformohej. Daja i Kim Jong-un, sipas autoriteteve koreano-veriore, kishte përdorur vajza për striptizëm dhe i kishte bërë ato që të këndonin këngë amerikane. Ai kishte mbajtur detyrën e ministrit të Sigurisë së Shtetit. Pas vrasjes së tij, Kim e zëvendësoi me një gjeneral të frikshëm i cili njihet atje si “Engjëlli i vdekjes”.

Joseph Vissarionovich Stalin ishte një revolucionar gjeorgjian dhe udhëheqës politik sovjetik që udhëhoqi Bashkimin Sovjetik nga viti 1922 deri në vdekjen e tij në 1953. Ai mbajti pushtetin si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Komuniste të Bashkimit Sovjetik dhe Kryetar i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Sovjetik.

kim jong

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE