LIVE UPDATES
Bota

Bëjnë ëndrrat realitet! Këta janë 10 kirurgët plastikë më të pasur në botë (LISTA)

Kirurgët plastikë janë ndër profesionistët me të ardhura më të larta në botë

16 Gusht 2022, 07:19 Nga A.B
Bëjnë ëndrrat realitet! Këta janë 10 kirurgët
Kirurge

SHBA- Rrjetet sociale, standardet e reja të bukurisë dhe periudha e pandemisë kanë bërë që gjithnjë e më shumë njerëz të vendosin t'u besojnë kirurgëve plastikë në mënyrë që të përmirësojnë pjesë të ndryshme të trupit ose fytyrës së tyre.

Sipas therichest.com, këta janë 10 kirurgët plastikë më të pasur në botë.

Terry Dubrow – 50 milionë dollarë

Terry Dubrow është kirurgu më i kërkuar në Amerikë. Ai është i specializuar në estetikë, kirurgji plastike dhe rikonstruktive. Ai u bë i famshëm duke u shfaqur në shfaqje të ndryshme realiteti të kirurgjisë plastike si The Swan, Botched dhe Botched by Nature.

Paul Nassif – 40 milionë dollarë

Nassif u bë i njohur gjerësisht pak pasi u shfaq në The Real Housewives of Beverly Hills së bashku me ish-bashkëshorten e tij, Adrienne Maloof. Ajo ka linjën e saj të produkteve të kujdesit të lëkurës që fokusohen në kundër plakjes dhe përtëritje të lëkurës. Ai gjithashtu jep mësim për mjekësi në Universitetin e Kalifornisë Jugore dhe në Universitetin e Kalifornisë, Los Anxhelos.

Leonard Hochstein – 30 milionë dollarë

Hochstein - ose "Lenny" - është një kirurg plastik me bazë në Majami. Ai është specializuar në konturimin e trupit, zmadhimin e gjoksit dhe procedurat kozmetike. Deri më sot, ai ka kryer më shumë se 10,000 procedura estetike. Përveç kësaj, Dr. Leni është shfaqur në The Real Housewives of Miami dhe në sezonin e parë të reality show-t televiziv Miami Slice.

Kevin Sands – 20 milionë dollarë

Ai është një dentist i famshëm kozmetik i cili ka kryer procedura dentare te personazhe të famshëm si Justin Bieber dhe Kendall Jenner.

Chris Moss – 20 milionë dollarë

Gjatë gjithë karrierës së tij, ai u specializua në ngritjen e fytyrës dhe rinoplastikë. Ai është shfaqur në The Real Housewives of Melbourne së bashku me gruan e tij, Andrea Moss.

Garth Fisher – 15 milionë dollarë

Ai u bë i njohur gjerësisht përmes paraqitjeve të tij në shfaqje televizive si Access Hollywood dhe Extreme Makeover. Ai ka punuar me të famshëm si nëna e Kim Kardashian, Kris Jenner.

Robert Ray – 14 milionë dollarë

Ray luan në filmin e Netflix-it në Beverly Hills Celebrity Plastic Surgeons. Rrjedha e tij kryesore e të ardhurave vjen nga praktika e tij private në Kaliforni.

Maria Semyonov – 14 milionë dollarë

Ajo është presidente e Shoqatës Amerikane të Transplantimit Rigjenerues. Në vitin 2003, ai hapi rrugën për transplantin e parë të fytyrës njerëzore (të cilin e kreu në vitin 2008) pasi kreu me sukses transplantin e parë të fytyrës tek minjtë.

Michael K. Obeng – 8 milionë dollarë

Në vitin 2011, ai u emërua një nga kirurgët më të mirë të Amerikës. Është specializuar në kirurgji estetike, në fytyrë, qafë dhe gjoks.

Jason Diamond – 4 milionë dollarë

Diamond u shfaq në Netflix-it The Celebrity Plastic Surgeons of Beverly Hills./Newmoney.gr

kirurge plastike

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra