LIVE UPDATES
Bota

'Kam një problem'/ ZBARDHET audioja, si u përpoq Pelosi të kontaktonte policinë para se të sulmohej me çekiç

82- vjeçari u përpoq të telefononte 911-tën nën kërcënimin e DePape, i cili hyri në shtëpinë e tij në tetor.

27 Janar 2023, 20:47 Nga a.l
'Kam një problem'/ ZBARDHET audioja, si u përpoq Pelosi
Sulmi ndaj Paul Pelosi

SHBA- Zbardhet audioja e zyrtarit Paul Pelosi para se të sulmohej me çekiç nga agresori David Depape i cili hyri në banesën e tij pasi kërkonte gruan e tij Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesëve, Nancy pelosin. 82- vjeçari u përpoq të telefononte 911-tën nën kërcënimin e DePape, i cili hyri në shtëpinë e tij në tetor. Në audio zyrtari dëgjohet duke i thënë me qetësi operatorit "Kam një problem. Këtu është një zotëri që pret që gruaja ime të kthehet". Ai u përpoq të shpjegonte situatën e frikshme ndërsa DePape, e paralajmëroi atë të mbyllte telefonin. 

Kur policia pyeti se kush është personi që i kishte hyrë në banesë, DePape ka marrë telefonin dhe ka thënë se ai është një mik i Pelosit.

Pjesë nga audioja: 

Agresori: Unë jam një mik.

Agresori: A është Policia e Kapitolit përreth? 

Pelosi: Zakonisht janë këtu në shtëpi për të mbrojtur gruan time.

Pelosi: Çfarë mendon?

Agresori: Mendoj se gjithçka është mirë. Ai mendon se gjithçka është mirë, unë kam një problem, por ai mendon se gjithçka është mirë.

Pelosi: Jo, ky zotëri sapo erdhi në shtëpinë time dhe ai dëshiron të presë që gruaja ime të kthehet në shtëpi. Nuk e di kush është. Ai po më thotë të mos bëj asgjë.

Si ndodhi sulmi? 

Prokurorët pretendojnë se Paul ishte duke fjetur në shtëpinë e tij në San Francisko pak para orës 2:00 të mëngjesit më 28 tetor, kur 42-vjeçari DePape hyri në kërkim të gruas së tij.  Pamjet tronditëse të kamerës së trupit të publikuara së bashku me thirrjen rrëqethëse 911 zbuluan momentin kur Pelosi u sulmua dhunshëm nga DePape pasi policia mbërriti në shtëpinë e tij.  Videoja tregon dy oficerë policie që mbërrijnë në shtëpinë e Pelosit, duke trokitur në derë dhe duke pritur rreth 20 sekonda para se të përgjigjet. Paul, me një bluzë pizhame dhe pantallona të shkurtra boksiere, i përgjigjet derës ndërsa ai dhe DePape luftojnë të dy për të hequr nga dora çekiçin. Ky i fundit e godet atë në kokë. 

paul pelosi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni