LIVE UPDATES
Bota

Emmy Awards 'lë në hije' vdekjen e Mbretëreshës, 0 komente për ndarjen nga jeta të monarkes

Fansat nuk ishin të sigurt nëse vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II do të përmendej gjatë ndarjes së çmimeve Emmy 2022, e cila u zhvillua vetëm katër ditë pas vdekjes së saj. Disa aktorë gjetën një moment për të folur mbi Mbretëreshën dhe për të treguar se çfarë do të thotë për ta fundi i mbretërimit të saj historik mbretëror.

13 Shtator 2022, 07:52 Nga s.s
Emmy Awards 'lë në hije' vdekjen e Mbretëreshës, 0
Mbretëresha Elizabeth II

SHBA- Fansat nuk ishin të sigurt nëse vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II do të përmendej gjatë ndarjes së çmimeve Emmy 2022, e cila u zhvillua vetëm katër ditë pas vdekjes së saj. Emmy Awards 'la në hije' vdekjen e Mbretëreshës, duke bërë 0 komente dhe nuk mbajtën homazhe për ndarjen nga jeta të monarkes. Disa aktorë gjetën një moment për të folur mbi Mbretëreshën dhe për të treguar se çfarë do të thotë për ta fundi i mbretërimit të saj historik mbretëror.

"Emocionohem kur mendoj për të", tha ylli i Ted Lasso, Hannah Waddingham për vdekjen e Mbretëreshës. Sipas saj, ata madje ndaluan xhirimet e sezonit 3 të Ted Lasso për respekt. Ylli i Jellowjackets, Melanie Lynskey, e cila është nga Zelanda e Re, foli gjithashtu për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth. "Është shumë e trishtueshme. Ndjej keqardhje për familjen e saj", tha ajo, raporton cosmopolitan.com

Më vonë, pamë që Mbretëresha nuk u shfaq në segmentin 'In Memoriam të Emmys', por shumë spektatorë dhe shikuesit të cilët po e ndiqnin nga TV u kanë bërë thirrje në Twitter Akademisë së Televizionit se pse ata nuk e nderuan atë.

 "Unë jam pothuajse i habitur që ata nuk e futën Mbretëreshën në In Memoriam #Emmys", kishte shkruar një komentues.

"A nuk duhet të përfshihet Mbretëresha Elizabeth në #Emmys2022 in memoriam?", pyeti një tjetër komentues.

"Seksioni "In memoriam" nuk shfaqte mbretëreshën Elizabeth, edhe pas gjithçkaje që ajo ka bërë për Olivia Colman", shtoi një tjetër komentues.

Gjatë fjalimit të krijuesit të Succession, Jesse Armstrong, pasi seriali fitoi çmimin për 'Dramën më të Mirë', tha se "me sa duket kishte pak më shumë votim të përfshirë në fitoren tonë sesa me Princin Charles". Djaloshi im, ndoshta nuk është koha?!".

Të enjten e kaluar, Buckingham Palace ishte i pari që raportoi tragjedinë, duke konfirmuar në llogaritë e tij sociale se Mbretëresha Elizabeth II kishte vdekur "në mënyrë paqësore"

mbretëresha elizabeth ii vdes mbreteresha elisabeth ii britani shba emmy awards 2022

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh