LIVE UPDATES
Aktualitet

Shkëlzen Berisha e kërcënoi me padi, Rezarta Shkurta: Nuk trembem, i ke duart të përlyera me gjak

8 Prill 2019, 06:56 Nga DOSJA
Shkëlzen Berisha e kërcënoi me padi, Rezarta Shkurta: Nuk

TIRANË- Këngëtarja Rezrta Shkurta është përfshirë sot në disa replika me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe djalin e tij Shkëlzenin. Ka qenë ish-kryeminsitri që me anë të një fotoje sulmonte bashkëshoritn e këngëtares, Ermal Hoxhën, që ka sjellë valën e reagimeve.

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në Facebook, ku i kujtonte, Ermal Hoxhës, akuzat që iu bënë nga Prokuroria për trafik droge. Berisha në postimin e bashkëngjitur me një foto shkruan: Nipi i diktatorit, Ermali narkotrafikant i lirë, Olsi që la Amerikën për Xibrakën fryhet çdo ditë si shushunjë.

Pak orë pas këtij postimi të ish-kryeministrit ka ardhur një reagim nga bashkëshortja e Ermalit, këngëtarja Rezarta Shkurta. Nga Instagrami Shkurta shkruan se Berisha mos të merret me burrin e saj, por të shikoj djalin dhe e akuzon se ka vrarë qindra fëmijë.

“Mos u merr me nipin e atij që i ke hequr kallot e këmbëve! Por merru me djalin tënd Zeni Berisha që vrau qindra fëmijë në shpërthimin e Gërdecit dhe s’bëri asnjë ditë burg”, shkruan Rezarta Shkurta dhe e ka shoqruar me një “emoji” që shkel syrin.

Pas këtij reagimi ka ardhur dhe një përgjigje nga Shkëlzen Berisha, i cili ka kërcënuar me padi këngëtaren duke i thënë se tashmë do i duhej të ‘këndonte para gjykatës. (Lexo këtu)

Pas kërcënimit nga Berisha, shkurta ka reaguar sërish duke thënë së nuk është e trembur nga gjykatat.

“Jam e lumtur që të paska djegur kaq shumë morë Zeni Berisha nuk u trembem gjykatave të cilat ju kanë lënë të lirë ju pseudo ‘demokratëve’ sepse vetëm demokraci nuk keni sjellë, por jeni të përlyer me gjak nga duart tek këmbët…. I trembem vetëm gjykimit të zotit dhe fatkeqësisht për ty, aty smund të korruptosh”, shkruan bashkëshortja e Ermal Hoxhës.

Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha ka qenë i dënuar për trafikim kokaine, pasi u kap si pjesë e një grupi që kishin ngritur një laborator në Xibrakë. Ndërkohë për Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit ka pasur akuza politike për përfshirjen e tij në tragjedinë e Gërdecit. Vet ky i fundit nuk i ka pranaur asnjëherë këto akzua dhe i ka cilësuar si shpifje.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet dosja gerdeci dosja xibraka ermal hoxha rezarta shkurta sali berisha sherri berisha shkurta shkëlzen berisha dosja gerdeci dosja xibraka ermal hoxha rezarta shkurta sali berisha sherri berisha shkurta shkëlzen berisha

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive