LIVE UPDATES
Sport

Bayerni dhe Borussia fitojnë, Freiburgu vazhdon në pod, Leverkusen bie…

31 Tetor 2021, 06:13 Nga DOSJA
Bayerni dhe Borussia fitojnë, Freiburgu vazhdon në pod, Leverkusen

GJERMANI – Bayern Munich i rikthehet fitores, pas humbjes së bujshme 5-0 në Kupën e Gjermanisë kundër Gladbach. Bavarezët mundën 5-2 në ndeshjen e javës së dhjetë të Bundesligës, Union Berlinin. Serinë e golave fillimisht e çeli Lewandowski (15′ dhe 23′), më pas Sanè (35′), Coman (61′) për ta mbyllur Muller (79’). Berlinezët shënuan me Giesselmann (43’) dhe Ryerson (65’), thjeshtë për të ngushtuar humbjen. Skuadra e Nagelsmann ruan kështu kryesimin në renditje me 25 pikë, një më shumë se Borussia Dortmund.

Borussia Dortmund mbetet në ndjekje të Bayern Munichut falë fitores 2-0 në shtëpi ndaj Koln. Gjithçka është e lehtë për djemtë e Roses, të cilët mbështeten te Hazard (40′) dhe Tigges (64′) për t’u ngjitur në 24 pikë, ndërkohë që kundërshtarët e tyre nuk kanë arritur të fitojnë në tre ndeshje e fundit dhe mbeten në vendin e 13-të në mesin e tabelës.

Vendi i tretë për Freiburgun, i cili me 22 pikë është tre pikë nga Bayerni dhe dy nga Borussia. Edhe sot një fitore bindëse 3-1 për ekipin surprizë të Bundesligës, përballë Furth, që janë të fundit në renditje me vetëm 1 pikë pas dhjetë javësh. Në “Europa Park Stadion” ishte autogoli i Asta (20’) që çoi në avantazh vendasit, të cilët shënuan me Hofler (39’) dhe Grifo (79’). Leweling (74’) ngushtoi përkohësisht rezultatin për Furth.

Në ndeshjet e tjera të javës së 10-të të Bundesligës, Bayer Leverkusen humbi 2-0 nga Wolfsburg, i cili gjeti sukses pas katër humbjeve radhazi. Shaka e çmendur për Leipzig, i cili barazoi 1-1 me mikpritësit e Eintracht Frankfurt në “Deutsche Bank Park” dhe nuk arriti t’i bashkohet Bayer Leverkusenit në vendin e katërt. Sakaq, kriza te Bielefeld vazhdon, pasi humbi në shtëpi 1-2 ndaj Magonza, duke u renditur në vendin e parafundit me vetëm 5 pikë.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport “Deutsche Bank Park” bavarezet Bayer Leverkusen humbi Bayern Munich i rikthehet fitores borussia dortmund Bundesligës djemtë e Roses Eintracht Frankfurt Freiburgun në Kupën e Gjermanisë wolfsburg “Deutsche Bank Park” bavarezet Bayer Leverkusen humbi Bayern Munich i rikthehet fitores borussia dortmund Bundesligës djemtë e Roses Eintracht Frankfurt Freiburgun në Kupën e Gjermanisë wolfsburg

Sondazh

Poll

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri