Politike

Bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të Ramës? Flet Cakaj: Fjalë dashakeqe, do ballafaqohem me akuzuesit

Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama.

Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në Opinion, ministri i Jashtëm në detyrë u pyet drejtpërdrejtë për këtë temë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo është absolutisht i pavërtetë, dashakeqe dhe autorët e kësaj akuze do ballafaqohem në gjykatë. Është një akuzë që vjen nga armiqtë e kryeministrit Rama. Është një gënjeshtër absolute, vjen për të njollosur kryeministrin dhe reformën në Ministrinë e Jashtme. Kjo korrespondon dhe me një iniciativë që kemi marrë në ministri që është lufta kundër nepotizmit dhe klaneve në diplomacinë shqiptare. Janë klane të caktuara po spekulojnë”, tha ai.

Marrë nga Opinion

Shto Koment