LIVE UPDATES
Politike

Bardhi: Konfirmimi me shkrim për ’18 dhjetorin’, gjetje e degës së Malësisë së Madhe

10 Dhjetor 2021, 19:40 Nga DOSJA
Bardhi: Konfirmimi me shkrim për ’18 dhjetorin’, gjetje e

TIRANË – Sekretari i PD-së, Gazment Bardhi tregoi se mbledhja e firmave me shkrim të delegatëve demokratë për Kuvendin e 18 dhjetorit u mor si ide nga dega e Malësisë së Madhe.

Në studion e “ABC Neës”, zyrtari i PD-së shtoi se kjo gjetje erdhi si ndihmë për të konfirmuar njëherë e mirë shifrat e delegatëve.

“Më duhet të sqaroj se dalja ime publike sot nuk ka asnjë lidhje me tubimin e thirrur nga Berisha. Ishte një proces informimi mbi Kuvendin e vetëm në 18. Nuk ka pasur asnjë detyrim nga ne për të firmosur. Sekretari ka për të detyrë të ngrejë një grup pune për organizim. Në të shkuarën procesi i njoftimit është bërë me sms ose telefonata kur anëtarët janë njoftuar për mbledhjen e Kuvendit. Në këtë rast njëra prej degëve të partisë ishte një ide shumë e vlefshme, ndoqi një proces njoftimi me shkrim. Secili delegat thirrej për të marrë materialet dhe konfirmonte me shkrim jo me telefon pjesëmarrjen. Ky model ishte i ndjekur nga njëra degë e partisë, dega e Malësisë së Madhe një gjetje shumë pozitive që grupi i punës gjykoi se do ishte i gjetur. Kjo gjetje e tyre ishte bërë për shkak të rrëmujës së krijuar këto tre muaj me shifra që ndryshonin hera-herës. Për të dokumentuar të gjithë procesin u gjykua që të bëhej ky proces konfirmimi me shkrim. Leximi i mediave vazhdon është në transmetim live në Facebook të PD. Po bëhet një transparencë e plotë. Ishte një zgjidhje. Nuk ishin të detyruar ta bënin. Ishte zgjidhje e vlefshme dhe u mendua të ndiqej”, deklaroi Bardhi.

Marrjen e firmave dhe njoftimin e delegatëve për konfirmim, Bardhi e konsideroi si procedurë normale.

“Ky ishte një proces normal njoftimi. Është procedurë normale, edhe konfirmim është procedurë normale. Edhe në një situatë normale secili anëtar konfirmon pjesëmarrje”
, përfundoi sekretari i PD-së Gazment
Bardhi.

7 ditët e ardhshme do të ndikojnë në historinë e Partisë Demokratike pasi për herë të parë në historinë e politikës shqiptare një parti organizon dy Kuvende. Sali Berisha ka thirrur nesër Kuvendin e Jashtëzakonshëm që do të mbahet në “Air Albania”, ndërsa një javë më vonë, mbahet Kuvendi tjetër i PD-së i thirrur nga kryetari aktual Lulzim Basha.

I dërguari për Ballkanin Perëndimor i DASH-it Gabriel Escobar deklaroi se SHBA nuk do të bashkëpunojnë me PD-në nëse ish-kryeministri Sali Berisha zgjidhet kryetar partie për arsye se ai është shpallur “non-grata” nga SHBA për korrupsion dhe deformim të demokracisë në Shqipëri.

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike gabriel escobar ne tirane gazment bardhi kuvendi i 18 dhjetorit gabriel escobar ne tirane gazment bardhi kuvendi i 18 dhjetorit

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni