LIVE UPDATES
Aktualitet

“Përplaste kokën tek makina”/ Policia dhunon të riun në protestë? Rrëfimi i efektivit për DINAMIKËN, ngjashmëria e

10 Qershor 2020, 11:54 Nga DOSJA
“Përplaste kokën tek makina”/ Policia dhunon të riun

TIRANË– Avokati Altin Goxhaj ka shpërndarë në Facebook-un e tij historinë e shoqërimit në Polici të një prej qytetarëve që doli kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Fillimisht, Goxhaj ka shpërndarë një faqe nga raporti në Polici, i tre efektivëve që sipas avokatit kanë ushtruar dhunë mbi të riun. Në zbardhjen e raportit, një prej efektivëve tregoi me detaje se fillimisht të riut i kishin kërkuar një mjet identifikimi por ai kishte rezistuar dhe kishte kundërshtuar me forcë efektivët.

Pjesa më ‘pikante’ në raport, ishte momenti kur polici shpjegon se personi që po shoqërohej kishte filluar që të godiste me kokë efektivët dhe makinën e tyre.

Gjatë kësaj kohe ne i përsërisnim që të qëndronte i qetë dhe të zbatonte urdhrat e punonjësve të policisë, por ai kundërshtonte me dhunë duke na qëlluar me duar dhe shkelma. Gjatë kohës që ne e kemi orientuar të futet në makinë për ta shoqëruar në Komisariatin e Policisë ky shtetas ka filluar të përplase kokën drejt nesh dhe pjesëve të ndryshme makinës duke tentuar të na qëllojë,”– shkruhet në dokument.

DOKUMENTI I PLOTË:

Shpërndarjen e njerëzve që ishin mbledhur konkretisht përpara bustit të Skendërbeut. Në këtë kohë unë së bashku me kolegët e mi konkretisht me inspektor Renis Rada dhe Elton Mehilli filluam të identifikojmë persona pjesëmarrës në këtë tubim duke i pyetur për identitetin edhe gjeneralitet e tyre. Pas afro 2-3 minutash në vendin e quajtur afër monumentit Friendship në afërsi të Hotel Plazza ne i afrohemi një shtetasi rreth 25 vjeç, i gjatë rreth 170 cm dhe i prezantohemi si punonjës të policisë kriminale të Komisaritit Nr 1 njëkohësisht duke i treguar dokumentin e policisë. Në momentin e prezantimit i kërkojmë një dokumet identifikimi, pasi ishte person që kishte marrë pjesë në tubimin e ndodhur në sheshin Skënderbej. Në këto momente shtetasi i mësipërm nuk pranoi të identifikohet duke u shprehur se nuk i interesonte fare se kush ishim ne. Gjendur në këtë situatë i kemi kërkuar të vinte me ne në ambientet e Komisariatit për të bërë identifikimin e tij, por përsëri ai na ka kundërshtur me fjalë dhe njëkohësisht filloi të na shtynte. Unë i jam afruar për t’i thënë të qetësohet por menjëherë më ka goditur me kokë në pjesën e djathtë ballit dhe më ka futur duart në fyt duke më shtyrë. Pas kësaj unë së bashku me Eltonin dhe Renisin e kemi neutralizuar duke e kapur nga duart dhe e kemi shoqëruar për në Polici me anë të një makine të Patrullës së Përgjithshme. Gjatë kësaj kohe ne i përsërisnim që të qëndronte i qetë dhe të zbatonte urdhrat e punonjësve të policisë, por ai kundërshtonte me dhunë duke na qëlluar me duar dhe shkelma. Gjatë kohës që ne e kemi orientuar të futet në makinë për ta shoqëruar në Komisariatin e Policisë ky shtetas ka filluar të përplase kokën drejt nesh dhe pjesëve të ndryshme makinës duke tentuar të na qëllojë.

Por avokati Goxhaj nuk është mjaftuar me aq për të provuar dhunën e ushtruar ndaj klientit të tij. Ai e ka marrë dhe kanë shkuar të dy tek parku “Rinia” për të ilustruar me detaje momentin e dhunës.

Duke përdorur disa gurë shahu, Goxhaj tregon të riun e dhunuar, kryeministrin Edi Rama dhe opozitarët Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha, duke i bërë të gjithë fajtor për heshtjen e tyre.

“Ja ku është dokumenti, kjo me stilolaps e lexon Nderimi tani. *lexon i riu. Pra Nderimi i ka rënë me kokë makinës së Policisë. Pra programuesi ka masakruar makinën e Policisë dhe efektivët. Tani këta e kanë masakruar edhe jashtë edhe brenda. E kemi improvizuar këtu tek parku Rinia ashtu siç bëjnë në filmat amerikanë skenat e krimit. Nderimi është mu në mes, ushtrari i bardhë. Ndërkohë të gjithë po i sheh Edi Rama që është në majë të kullës. Ndertimi me një opozitë që bën sehir, që nuk thanë një fjalë se e masakroi Policia. Këta heshtin ndërsa Nderimi i rrethuar nga tre Policët, e këpusin në mes se janë më të gjatë dhe të trashë së ai. Për ata që dinë shah vlen kjo punë,”– thotë Goxhaj gjatë videos.

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet altin goxhaj altin goxhaj

Sondazh

Poll

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!