LIVE UPDATES
Aktualitet

“Më mori një polic”, Artan Hoxha tregon bisedën: Kot u lodhën shefat lart, aksionin e bëja vetëm unë me një OPGJ, fi

4 Shkurt 2020, 15:22 Nga DOSJA
“Më mori një polic”, Artan Hoxha tregon bisedën: Kot

TIRANË– Gazetari investigativ Artan Hoxha ka shprehur kritikat e tij lidhur me aksionin e fundit anti-KÇK të ndërmarrë nga Policia e Shtetit për goditjen e grupeve kriminale dhe magjistratëve të korruptuar.

Hoxha ka krahasuar operacionin “Forca e Ligjit” me dy filmat e fundit komedi të prodhuar nga aktorët Ermal Mamaqi dhe Bes Kallaku. Sipas Hoxhës, “Filmi OFL” ka skenar, regji dhe ide të kryeministrit të vendit Edi Rama dhe mundësohet nga taksat e shqiptarëve. 

Ndër të tjera, gazetari rrëfen edhe bisedën me një polic, i cili i kishte thënë se gjithë punën që bënin efektivët OFL mund ta bënte ai me një oficer të Policisë Gjyqësore.  

“Një inspektor policie, nga ata që mbulojne fshatrat në Drejtorinë e Durrësit, më telefonoi duke më thënë: “Kot e bënë gjithë atë berihaje shefat lartë, harxhuan gjithë atë karburant, mjete lëvizëse, dislokim trupash dhe ore punë, për një veprim që mund të bëja vetëm unë dhe një oficer OPGJ. Suksese dhe respekt për ata djem që mbajnë veshur uniformat e OFL-së. Ata thjeshtë bëjnë detyrën, zbatojnë urdhërin që u vjen nga lart, dhe kanë në dorë vetëm performancën në terren. Spektakli nuk është as ideja dhe as dëshira e tyre. Për atë mban përgjegjësi tjeterkush…,“-shkruan ndër të tjera Hoxha. 

POSTIMI I PLOTË: 

Paketa ‘Anti-KÇK’ hyri dje në fuqi dhe nisi punë me Altin Hajrin në Shijak dhe pasuritë e tij, ndërkohë që lista vijon me 200 subjekte të tjera për të cilët ka dyshime të forta se pasuria e tyre është ndërtuar me burim aktivitetin kriminal, brenda dhe jashtë vendit.

Më herët sot, OFL  ka marrë në ‘shënjestër’ Lul Berishën dhe Ardian Capjen, dy subjekte që duhet të provojnë burimin e pasurisë brenda 48 orësh, dhe më pas të dhënat do t’i kalojnë SPAK. Ndërkohë që po sot, në Shkodër pritet sekuestrimi i pronave të dy familjeve, Doçi dhe Bajri. 

Janë 150 efektivë të Operacionit Forca e Ligjit, që janë shpërndarë tashmë në terren, dhe në bashkëpunim me 12 drejtoritë vendore të policisë që kanë hartuar listat dhe me SPAK, janë angazhuar për të siguruar zbatimin e paketës ‘Anti-KÇK’.

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet anti-kçk-ja zbret në terren artan hoxha edi rama ofl ne terren anti-kçk-ja zbret në terren artan hoxha edi rama ofl ne terren

Sondazh

Poll

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet