LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Urani ka hyrë në shenjën tuaj! Si nis java për shenjat e horoskopit, parashikimi për ditën e sotme

20 Nëntor 2023, 07:50 Nga DOSJA

Urani ka hyrë në shenjën tuaj! Si nis java për shenjat e

Dashi

Hëna po kalon në shenjën tuaj, kjo do t’ju japë forcë dhe vitalitet. Edhe Urani ka hyrë në shenjën tuaj dhe për disa çështje tuajat sjell vetëm përgjigje pozitive. Shkëputuni nga ajo që nuk ju pëlqen dhe përpiquni të takoni njerëz të rinj dhe të krijoni miqësi të reja.

Demi

Dita e hënë do të jetë pozitive për ju, në sajë të hyrjes së Hënës në shenjën tuaj dhe do të sjellë lajme të rëndësishme në jetën tuaj. E meta e vetme mund të jetë aspekti ekonomik, disa investime mund të mos jenë të justifikuara me rezultatin.

Binjakët

Edhe nëse jeni pak i shqetësuar për punën, sërish arrini të jepni maksimumin. Gjëja më e rëndësishme për shenjën tuaj dhe ajo që e dallon më shumë është aftësia për të rimbushur bateritë tuaja shpejt, edhe pas një periudhe sprove fizike.

Gaforrja

Horoskopi tregon se jeni në pritje të lajmeve të rëndësishme si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë të punës. Kjo e hënë do të jetë një tjetër ditë jo shumë pozitive, ndoshta disa prej jush do të ndjejnë edhe ndonjë shqetësim fizik. Kujdes në fushën sentimentale, nëse keni dy persona në zemër bëni zgjedhjen tuaj shpejt.

Luani

Horoskopi tregon se duket se ndonjëherë është më e përshtatshme të vëzhgoni nga larg disa situata që sjellin stres. Por nuk mund të qëndroni të qetë pa ndërhyrë, kjo është më e fortë se ju.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, një lajm i shkëlqyer këtë të hënë, si për punën ashtu edhe për dashurinë. Dita më e mirë sigurisht që do të jetë e mërkura, por në çdo rast çdo ditë e javës së ardhshme do të jetë e shkëlqyer dhe për t’u shijuar në maksimum. Këto ditë është më mirë të mos shpenzoni shumë para dhe nga ana tjetër mund të lini një takim për të bërë gjërat e duhura.

Peshorja

Horoskopi saktëson se do të keni një panoramë negative përsa i përket dashurisë, disa probleme me partnerin/en kanë krijuar tensione në çift. Mendoni me kujdes dhe veproni më mirë në punë, sepse fundi i muajit do të nxjerrë në pah shanset për të ardhmen tuaj.

Akrepi
Lajme të rëndësishme në lidhje me punën: nëse po mendonit të ndryshonit punë kjo e hënë mund të shënojë nisjen e javës së duhur, mendoni me kujdes dhe ndajeni idenë me familjen tuaj, ata me siguri do t’ju tregojnë rrugën më të mirë.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, ju pret një e hënë e qetë dhe rutinë. Por paqja nuk do të zgjasë shumë: e shtuna dhe e diela do të jenë në fakt dy ditë paksa negative si në punë ashtu edhe në dashuri. Një këshillë: shmangni fërkimet e panevojshme. Pse i bëni nervozë ata që ju rrethojnë? Kjo javë është e shkëlqyer për çiftet dhe beqarët: për ju po fillon një fazë shumë e mirë në lidhje me dashurinë.

Bricjapi

Horoskopi ju thotë se do të keni ditë të shkëlqyera: në sferën e punës gjërat janë mirë, në dashuri është ca më pak, por nëse jeni të durueshëm do të arrini të rifitoni dashurinë tuaj. Jini gati për shumë gjëra të reja.

Ujori

Pas një periudhe disi të trazuar dhe të tërhequr, dëshira për t’u rikthyer në lojë po kthehet. Ju zakonisht i përjetoni emocionet në mënyrë kaotike, por në këtë ditë të parë të javës këshilla është të ecni para me qetësi.

Peshqit

Është shumë e rëndësishme në këtë periudhë të kesh një person tek i cili mund të mbështetesh. Ka dy lloje situatash: ka nga ata që përpiqen të ndryshojnë sepse nuk duan të qëndrojnë më në një vend dhe ka nga ata që tashmë kanë ndryshuar, por duhet të mësohen me jetën e re.

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!