LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Meghan Markle donte të paguhej për të kryer detyrat e saj mbretërore

Sipas librit, Meghan Markle nuk e fshehu përçmimin e saj të dukshëm për detyrat mbretërore përpara "Megxit". Madje një herë ajo u ankua me zë të lartë se duhej paguar për turneun e saj në Australi 2018, gjatë të cilit ajo u trajtua 'tmerrshëm' nga stafi.

24 Shtator 2022, 16:35 Nga k.m.
Meghan Markle donte të paguhej për të kryer detyrat e saj
Meghan Markle

BRITANI E MADHE- Kanë kaluar gati tre vjet që kur Meghan Markle dhe Princi Harry vendosën dhe njoftuan se do të largoheshin si anëtarë të familjes mbretërore. Megjithatë, libri i ri i firmosur nga Valentine Lowe (raporterja e pallatit për gazetën “Times” të Londrës) me titull “In Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown” zbulon ndër të tjera se aktorja e "Suits" donte rrogë për të kryer detyrat e saj mbretërore.

Sipas librit, Meghan Markle nuk e fshehu përçmimin e saj të dukshëm për detyrat mbretërore përpara "Megxit". Madje një herë ajo u ankua me zë të lartë se duhej paguar për turneun e saj në Australi 2018, gjatë të cilit ajo u trajtua 'tmerrshëm' nga stafi.

“Megjithëse i pëlqeu vëmendja, Meghan nuk arriti të kuptonte kuptimin e të gjitha këtyre shëtitjeve, duke shtrënguar duart me të panjohur të panumërt”, ka shkruar Lowe.

Sipas mediave të huaja, në libër gjithashtu shkruhet se Meghan sulmoi një nga këshilltarët e Harry-t 6 muaj para fejesës së tyre në vitin 2017, duke thënë: Unë mendoj se ne të dy e dimë se do të jem një nga shefat tuaj së shpejti.

Kur një këshilltar i lartë i tha çiftit se stafi ishte i indinjuar me mënyrën se si po i trajtonte, Meghan u përgjigj se nuk ishte "puna e saj të ngacmonte njerëzit". Incidenti thuhet se ka shtyrë Princin William të ndërhyjë.

Në një rast tjetër, Markle thërriste një punonjës të ndryshëm çdo pesë minuta gjatë një darke.

"Telefonatat ngacmuese vazhduan mëngjesin tjetër dhe zgjatën "për ditë të tëra',"- thuhet në libër.

Markle dhe ndihmësi i saj gjithashtu kishin një mosmarrëveshje për dëshirën e saj për të mbajtur rrobat e dërguara nga stilistë të ndryshëm, gjë që është kundër normales së familjes mbretërore. Markle ka mohuar të gjitha akuzat për ngacmim dhe ngacmim.

meghan markle

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it