LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Johnny Depp "hedh sytë" nga kështjella 4 milionë dollarëshe e vendit fqinj, kërkon blerjen e saj (FOTO)

Depp, 60 vjeç, kryesisht ka jetuar dhe bërë filma në Evropë që nga gjyqi i tij për shpifje në vitin 2022 me ish-bashkëshorten Amber Heard.

16 Prill 2024, 18:58 Nga S.B
Johnny Depp "hedh sytë" nga kështjella 4 milionë
Johnny Depp

ITALI- Aktori i njohur Johnny Depp po kërkon të blejë një kështjellë historike prej 4 milionë dollarësh në Montalto Dora, Itali. Depp, 60 vjeç, kryesisht ka jetuar dhe bërë filma në Evropë që nga gjyqi i tij për shpifje në vitin 2022 me ish-bashkëshorten Amber Heard.

Ndërsa drejtonte një film biografik për artistin Amedeo Modigliani, Depp vizitoi kështjellën e lashtë të vendosur në kodrat e malit Crovero në Torino. Burimet thanë se aktori i 'The Post', Riccardo Scamarcio, i cili luan në film, së bashku me Al Pacinon, ka qenë një vizitor i shpeshtë i kështjellës dhe ka marrë Johnny-n me vete, me qëllim që ta blinte atë.

Johnny Depp "hedh sytë" nga kështjella 4 milionë
Montalto Dora

Kalaja është aktualisht në shitje pasi i është nënshtruar një restaurimi të kujdesshëm dhe të gjatë, me ndikime mesjetare dhe gotike. Prona e madhe vjen me 11 dhoma gjumi, 13 tualete, një oborr të shtruar dhe një kishë të shekullit të 15-të, raporton Il Messagero.

Dhe nëse kjo nuk mjafton ka gjithashtu një kështjellë më të vogël dhe një shtëpi ferme aty në pronë. Renzo Galletto, kryebashkiaku i Montaldo Dora, tha për The Post se nuk është i bindur se Depp duhet të jetë “mbreti” i asaj kështjelle të veçantë.

“Një person i famshëm që blen një monument historik si kështjella Montalto Dora do t'i sillte shumë vëmendje zonës, por ne nuk jemi të sigurt nëse do të ishte 'sinergjia ekonomike' e duhur për komunitetin," tha ai, duke shtuar se rezidenca është nën mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore Italiane.

Johnny Depp "hedh sytë" nga kështjella 4 milionë
Montalto Dora

Fshati Montalto Dora është shtëpia e vetëm rreth 3,300 njerëzve.

"Kështjella është një vend me interes të komunitetit, që do të thotë se vjen me disa rregulla që duhen ndjekur," shtoi Galletto. "Ndërtimi i çdo gjëje të re brenda apo jashtë do të kërkonte shumë miratime dhe leje."

Një burim i afërt me aktorin tha se ai "sigurisht" do të respektonte çdo rregull apo rregullore, nëse ai përfundon duke blerë pronën. Depp tashmë zotëron një kështjellë në West Hollywood. Prona është një kopje e një kështjelle bavareze që duket më shumë si skena e një filmi horror.

johhny depp itali

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh