LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Javë e paqëndrueshme, vetëm një shenjë merr 5 yjet e Meri Shehut, astrologia: Merruni me veten

Shenjat e horoskopit do gjejnë njëfarë ngushëllimi, por gjithsesi nuk do jetë një javë pa mësime karmike.

16 Maj 2022, 23:26 Nga DOSJA
Javë e paqëndrueshme, vetëm një shenjë merr 5 yjet
Meri Shehu

TIRANË- Prapavija e Mërkurit vazhdon ende, por ndërkohë shenjat do të ndikohen nga energjia e Hënës së plotë në Akrep dhe kombinimit të Diellit e Saturnit. Meri Shehu, mikesha e përhershme në “Rudina” në Tv Klan lajmëron se shenjat e horoskopit do gjejnë njëfarë ngushëllimi, por gjithsesi nuk do jetë një javë pa mësime karmike.

Meri Shehu: Astrologjikisht nuk i besoj shumë ritmit të kësaj jave sepse duam apo s’duam do marrim një mësim karmik të madh sepse Dielli në Dem bën një katërkëndësh me Saturnin në Ujor. Të gjithë do përplasemi diku dhe do vështirësohemi. Lidhja e mirë e Diellit me Neptunin nuk do lehtësojë shumë. Hëna e plotë në Akrep do ndikojë shumë në shenjat e qëndrueshme: Akrep, Dem, Ujor dhe Luan sepse do ndryshojë jetën e 10-ditëshit të dytë të tyre.

Do ndeshen me çështjet ekonomike, do ketë një ndryshim dhe kthesë të madhe kësaj jave dhe duhet ta marrin me qetësi, sidomos detyrimet që kanë ndaj të tjerëve. Mërkuri i kundërt sjell pengesat në komunikim në jetën e përditshme, duhet të jenë më të saktë në marrjen e informacionit dhe një çështje ekonomike do rëndohet pak fuqishëm dhe duhet ta shohin me kujdes këtë javë.

Jupiteri në Dash i thotë që duhet të merren shumë me veten,të meditojnë, të çlodhen që të arrijnë disi të karikohen mirë. Katërkëndëshi i Diellit në shenjën e tyre me Saturnin sjell vështirësi personale, ligjore, pengesa në ecuritë e tyre dhe gjërat nuk po qartësohen mirë. Do kenë mbështetje dhe një dalje romantike nuk do bëjë keq.

Megjithëse do kenë një jetë sociale shumë të fuqishme, do kenë pak probleme me punën ose një disavantazh lidhur me të. Do kenë ca parandjenja të çuditshme dhe nuk do përshtaten dot me kërkesat e punës ku nuk do jenë kryesorët. Mërkuri i kundërt në shenjën e tyre i komplekson më shumë se sa duhet.

Jupiteri ndodhet ku duhet lidhur me karrierën e martesën , por do penalizohen pak kësaj jave nga lidhja midis Diellit e Saturnit në Ujor që sjell disa pengesa në çështjet ekonomike dhe paqartësi në fushën shpirtërore. Do kenë një marrëdhënie të vështirë me partnerin në çift nëse janë ndarë tashmë ose kanë bërë ceremonitë dhe në çështjet ekonomike nuk do ndihen mirë.

Megjithëse janë futur në një fazë shumë të mirë, këtë javë duhet të kenë kujdes sepse Dielli në Dem me Saturnin në Ujor i kundërshton drejtpërdrejt në një bashkëpunim, lidhjet në çift dhe çështjet ekonomike që marrin një lloj vështirësie këtë javë. Kjo do jetë e përkohshme dhe duhet të rregullojnë tullën e fundit para se të ngrenë majat.

Ka një rregullim të situatës sepse shkojnë më mirë atëherë kur situatat janë më të vështira sepse mobilizohen më shumë. Situata do jetë pak më e rreptë dhe do kenë sukses çështjet ekonomike. Do kenë armë të fortë parandjenjën për të parashikuar dhe për të parandaluar situata që mund t’i bënin keq. Vështirësitë ekonomike, në bashkëpunime dhe në jetën personale vazhdojnë edhe këtë javë.

Një nga shenjat me fat në këtë periudhë, por Hëna e plotë në Akrep ka të bëjë direkt me ekonominë. Duhet të ndryshojnë diçka lidhur me të ose vihen përballë një investimi të madh që ndoshta nuk është në momentin e duhur. Një çështje ligjore nuk hapet ende si duhet.

Hëna e plotë në shenjën e tyre sjell madhështinë e ndjenjave, emocioneve, mundësinë për t’i parë gjërat më mirë pavarësisht se brenda vetes të ndryshon shumë gjëra. Ky ndryshim mund të jetë më i fortë se sa mund të mbajnë por do arrijnë të kapërcejnë edhe këtë situatë. Çështjet ekonomike dhe të punës mbeten në diskutim.

Kanë hyrë në vrullin e Jupiterit në Dash, kanë hapur krahët për të fluturuar në dashuri. Hëna e plotë në Akrep është në shtëpinë e tyre të 12-të që i penalizon psikologjikisht, i bën më të mbyllur, të frikësuar, duan shumë siguri për të vepruar. Por do kalojë shpejt.

Do  vazhdojnë mirë, sidomos në marrëdhëniet familjare, por nuk do jenë mirë në ekonomi dhe me të afërmit. Duhet të kthejnë detyrimet morale e ekonomike, por duan të hartojnë një plan. Nuk po e gjejnë dot veten në jetën sentimentale, ndaj nuk do jenë mirë as këtë javë.

Saturni në shenjën e tyre bën katërkëndësh me Diellin në Dem dhe disa gjëra që i shihnin si mbështetje  e pozitivitet në jetën e tyre do të tronditen. Hëna e plotë në Akrep tregon që diçka e rëndësishme duhet të ndryshojë patjetë në karrierë dhe jetën personale.

Pavarësisht ikjes së Jupiterit nga shenja e tyre, Dielli në Dem bën një lidhje të bukur me Neptunin në Peshk dhe do kenë një lloj mbrojtjeje për të vepruar. Do kenë dëshirë për të ndihmuar të tjerët dhe nuk do i shohin shumë të mëdha problemet e tyre. Do kalojnë një javë romantike dhe me zhvillime në aspektin ekonomik. Të kenë kujdes një çështje ligjore.

Marrë nga tvklan.al

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng