LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“S’merr vesh!” Plas SHERRI, Dasara-Ergysit: Ku më njeh ti mua ore, krahason Shekspirin me Ronelën

Mërtiri përmendi Shekspirin kur po flisnin për performancën e Ronelës dhe ndërhyrja e gazetares nuk i pëlqeu.

16 Maj 2022, 22:36 Nga DOSJA
“S’merr vesh!” Plas SHERRI, Dasara-Ergysit: Ku më njeh ti
Fjodora Fjora dhe Ergys Mërtiri

TIRANË- Debate të forta në "Opinion". Fjodora Fjora është përplasur me analistin Ergys Mërtiri. Në mes ndërhyri edhe gazetarja Dasara Karaiskaj. Mërtiri përmendi Shekspirin kur po flisnin për performancën e Ronelës dhe ndërhyrja e gazetares nuk i pëlqeu. Ai i tha Dasarës se ajo nuk kuptonte gjë që e nxehur atë. Për pasojë nisën përplasjet. 

Pjesë nga debati: 

Fjodora Fjora: Ti këtë këngën do ta dëgjosh në të gjitha klubet shqiptare

Ergys Mërtiri: E quan sukses ti këtë

Fjodora Fjora: Po pse çfarë është suksesi

Ergys Mërtiri: Nëse një muzikë dëgjohet në çdo klub, makinë të fortësh e të butësh, ky nuk është sukses,

Fjodora Fjora: Goca lagjesh, çuna lagjesh

Ergys Mërtiri: Tani do më lësh të flas

Fjodora Fjora: Po mos ja fut kot, je gjithë ky burrë

Blendi Fevziu: Po shqetësohet për ty Fjodora

Sikur të mos shqetësohej, mirë do bënte

Ergys Mërtiri: Këngë ‘ganga style’ u bë kënga më e klikuar, në fakt nuk ishte art, ishte këngë ordinere

Olsa Muhameti: Si mund t’i thuash ordinere një kënge që nga fundi i botë u bë më e likuara

Ergys Mërtiri: Këtu ka një problem, s’e kuptoni çfarë quhet art, arti është kihëzgjatja e pëlqyeshmërisë së një vepre, përshembull Shekspiri

Dasara Karaiskaj: Po ti Shekspirin po krahason me Ronelën

Ergys Mërtiri: Po ti s’merr vesh dhe….

Dasara Karaiskaj:Kujt i thua ti s’merr vesh, më njeh ti mua? Ne kemi ardhur për qejf këtu

Olsa Muhameti: S’kemi ardhur të studiojmë historinë

(F.m/dosja.a)

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave