LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Grupi ikon i Rock-ut përmbyll karrierën në koncertin e fundit/ Detaji i performancës, si u kthyen anëtarët e KISS në avatar

Themeluesit Paul Stanley dhe Gene Simmons, si dhe kitaristi Tommy Thayer dhe bateristi Eric Singer u ngjitën në skenë, duke interpretuar këngë klasike si "I Love It Loud" dhe "Beth".

4 Dhjetor 2023, 08:49 Nga h.k
Grupi ikon i Rock-ut përmbyll karrierën në koncertin e fundit/
KISS

SHBA-Anëtarët e KISS luajtën shfaqjen e fundit të turneut të tyre të lamtumirës të shtunën mbrëma. Grupi ikonë amerikan i rock-ut përfundoi turneun e tyre "End of the Road" me një koncert final, kulmi i 50 viteve turne, në Madison Square Garden në New York.

Themeluesit Paul Stanley dhe Gene Simmons, si dhe kitaristi Tommy Thayer dhe bateristi Eric Singer u ngjitën në skenë, duke interpretuar këngë klasike si "I Love It Loud" dhe "Beth".

Në fund të shfaqjes, muzikantët u larguan nga skena dhe avatarët e tyre X zunë vendet e tyre për të performuar "God Give Rock and Roll To You".

Grupi publikoi gjithashtu një video në kanalin e tyre zyrtar në YouTube që tregon muzikantët me kostume për kapjen e lëvizjeve të përdorura për të krijuar avatarët X, si dhe vetë avatarët duke performuar.

"Grupi meriton të jetojë sepse grupi është më i madh se ne," thotë frontmeni Paul Stanley në video.

Avatarët u krijuan përmes një partneriteti me Pophouse Entertainment Group, sipas një njoftimi për lajmet nga kompania . Kompania suedeze thotë se KISS është grupi i parë amerikan që adopton modelet dixhitale.

Transformimi i grupit në avatarë do të sigurojë përjetësimin e tyre, duke i shtyrë kufijtë e performancave rock and roll, siç kanë bërë KISS gjatë gjithë karrierës së tyre deri më sot.” thuhet në njoftimin e lajmeve. 

Pophouse tha gjithashtu se KISS do të vazhdojë të performojë në qasjen e imazheve teknologjike për "dekadat e ardhshme".

Avatarët u krijuan nga kompania e efekteve vizuale Industrial Light & Magic e themeluar nga George Lucas, sipas njoftimit të lajmeve.

"Ne mund të jemi përgjithmonë të rinj dhe përgjithmonë ikonë duke na çuar në vende që nuk i kemi ëndërruar kurrë më parë." tha Gene Simmons, sipas publikimit, thuhet në media.

"Teknologjia do ta bëjë Paulin të kërcejë më lart se sa ka bërë ndonjëherë më parë."

KISS ndjek grupin suedez ABBA, i cili ka organizuar koncertet e veta me avatarë X. Pophouse thotë se ka punuar me ABBA si dhe Avicii dhe Suedisht House Mafia.

 

grupi kiss

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët