LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për Playboy

Revista prezantoi disa nga femrat më të bukura dhe më të dëshirueshme në botë, duke përfshirë Marilyn Monroe, e cila zbukuroi kopertinën e numrit të parë.

18 Mars 2023, 18:15 Nga k.m.
FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për
Foto ilustruese

SHBA- Në botën e argëtimit, nuk është e pazakontë që aktoret dhe modelet aspirante të hidhen në çdo rast për të hyrë në industri. Revista Playboy luajti një rol të rëndësishëm për të ndihmuar disa gra të nisnin karrierën e tyre në Hollywood. Playboy u themelua në vitin 1953 nga Hugh Hefner dhe shpejt fitoi popullaritet për fotot dhe artikujt e tij provokues.

Revista prezantoi disa nga femrat më të bukura dhe më të dëshirueshme në botë, duke përfshirë Marilyn Monroe, e cila zbukuroi kopertinën e numrit të parë.

Ja 9 femrat e famshme që e nisën karrierën e tyre nga revista Playboy:

Pamela Anderson

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Pamela Anderson është ndoshta e famshmja më e famshme që filloi në Playboy. Anderson u shfaq në kopertinën e revistës një rekord 14 herë, duke e nisur në vitin 1989. 

Anna Nicole Smith

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Anna Nicole Smith mori famë nga revista e Playboy në 1993. Ajo u bë modele dhe aktore e suksesshme. 

Jenny McCarthy

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Jenny McCarthy u shfaq në Playboy në 1993 dhe më pas pozoi disa herë për revistën. Paraqitjet e saj në Playboy ndihmuan në fillimin e karrierës së saj si modele, aktore dhe prezantuese televizive.

Shannon Tweed

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Shannon Tweed u shpall "Playboy Playmate" në 1981 dhe më vonë u bë një aktore e suksesshme. 

Carmen Electra

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Carmen Electra filloi si kërcimtare në parkun "Kings Island" në Ohio. Më vonë, ajo u shfaq në Playboy në 1996 dhe u bë aktore e personazh i njohur televiziv. 

Dolly Parton

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Dolly Parton pozoi për Playboy në vitin 1978, por edhe pse nuk u shfaq nudo, fotosesioni e ndihmoi në shtimin e famës.

Marilyn Monroe

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Marilyn Monroe pozoi për numrin e parë të Playboy në 1953, përpara se emri i saj të bëhej i njohur. Edhe pse fotosesioni nuk e shfaqi atë nudo, e ndihmoi në nisjen e karrierës së saj të aktrimit dhe e forcoi statusin e saj si një simbol seksi.

LaToya Jackson

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

LaToya Jackson pozoi për Playboy në 1989 dhe kjo kopertinë e veçantë ndihmoi në nisjen e karrierës së saj si këngëtare dhe aktore. Ai vazhdoi të publikonte disa albume të suksesshme dhe u shfaq në filma.

Drew Barrymore

FOTOT- 9 'yje' e nisën karrierën e tyre duke pozuar për

Drew Barrymore pozoi për Playboy në 1995, në moshën 19-vjeçare. Fotoja u kritikua në atë kohë, por Barrymore që atëherë ka folur për mënyrën se si e ndihmoi të ndihej nën mirë me trupin e saj.

playboy

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it