LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Emmy Awards: Lista e plotë e fituesve, aktori i Squid Game bëhet i pari aziatik që triumfon

Yjet britanikë Matthew Macfadyen dhe Brett Goldstein ishin ndër fituesit e tjerë të aktrimit në ceremoninë më prestigjioze të vitit të industrisë televizive amerikane, së bashku me Zendaya, Amanda Seyfried, Michael Keaton, Julia Garner dhe Jean Smart.

13 Shtator 2022, 07:16 Nga A.B
Emmy Awards: Lista e plotë e fituesve, aktori i Squid Game bëhet i
Aktori aziatik

SHBA- Lee Jung-jae i Squid Game është bërë ylli i parë aziatik që fiton çmimin Emmy për aktorin më të mirë mashkull në një dramë. Koreja e Jugut fitoi për luajtjen e rolit kryesor të Seong Gi-hun në serialin e njohur që u shfaq në Netflix. Krijuesi i shfaqjes, Hwang Dong-hyuk, fitoi çmimin për regjisorin më të mirë të serialit dramatik, gjithashtu i pari aziatik që e bën këtë.

Yjet britanikë Matthew Macfadyen dhe Brett Goldstein ishin ndër fituesit e tjerë të aktrimit në ceremoninë më prestigjioze të vitit të industrisë televizive amerikane, së bashku me Zendaya, Amanda Seyfried, Michael Keaton, Julia Garner dhe Jean Smart.

Zendaya fitoi për herë të dytë aktoren më të mirë të dramës për rolin e adoleshencës së droguar Rue në Euphoria, pas fitores së saj në 2020.

LISTA E PLOTË E FITUESVE:

Aktorja kryesore e shquar në një serial komedi

Jean Smart, "Hacks" - Fitues
Rachel Brosnahan, "Zonja e mrekullueshme Maisel"
Quinta Brunson, "Abbott Elementary"
Kaley Cuoco, "Studiuesja e fluturimit"
Elle Fanning, "The Great"
Isa Rae, "I pasigurt"

Aktori kryesor i shquar në një serial komedi

Jason Sudeikis, "Ted Lasso" - Fitues
Donald Glover, "Atlanta"
Bill Hader, "Barry"
Nicholas Hoult, "I madhi"
Steve Martin, "Vetëm vrasje në ndërtesë"
Martin Short, "Vetëm vrasje në ndërtesë"

Serial i shquar humoristik

"Ted Lasso" - Fitues
"Abbott Elementary"
"Beri"
"Fulni entuziazmin tuaj"
"Hacks"
"Zonja e mrekullueshme Maisel"
"Vetëm vrasje në ndërtesë"
"Çfarë bëjmë ne në hije"

Aktori kryesor i shquar në një serial ose film të kufizuar ose antologjik

Michael Keaton, "Dopesick" - Fitues
Colin Firth, "Shkallët"
Andrew Garfield, "Nën flamurin e parajsës"
Oscar Isaac, "Skena nga një martesë"
Himesh Patel, "Stacioni Njëmbëdhjetë"

Sebastian Stan, "Pam & Tommy"

Aktorja kryesore e shquar në një serial ose film të kufizuar ose antologjik

Amanda Seyfried, "The Dropout" - Fituese
Julia Garner, "Shpikja e Anës"
Toni Collette, "Shkallët"
Lily James, "Pam & Tommy"

Sarah Paulson, "Impeachment: American Crime Story"
Margaret Qualley, "Maid"

Seri të jashtëzakonshme të kufizuara ose antologjike

"Lotusi i Bardhë" - Fitues
"I mërzitur"
"Braktisja"
"Shpikja e Anës"
"Pam & Tommy"
Aktorja kryesore e shquar në një serial dramatik

Zendaya, "Euphoria" - Fitues
Jodie Comer, "Killing Eve"
Laura Linney, "Ozark"
Melanie Lynskey, "Jellowjackets"
Sandra Oh, "Killing Eve"
Reese Witherspoon, "The Morning Show"

Aktori kryesor i shquar në një serial dramati

Lee Jung-jae, "Lojë me kallamar" - Fitues

Jason Bateman, "Ozark"
Brian Cox, "Succession"
Bob Odenkirk, "Better Call Saul"

Adam Scott, "Ndarja"
Jeremy Strong, "Succession"

Serial i shquar dramatik

"Suksesi" - Fitues
"Më mirë telefononi Saulin"
"Euforia"
"Ozark"
"Ndërprerje"
"Lojë me kallamar"
"Gjëra më të çuditshme"
"Xhaketat e verdha"

Aktori dytësor në një serial humoristik

Brett Goldstein, "Ted Lasso" - Fitues
Anthony Carrigan, "Barry"
Toheeb Jimoh, "Ted Lasso"

Nick Mohammed, "Ted Lasso"
Tony Shalhoub, "Zonja e mrekullueshme Maisel"
Tyler James Williams, "Abbott Elementary"
Henry Winkler, "Barry"
Bowen Yang, "Saturday Night Live"

Aktorja dytësore në një serial humoristik

Sheryl Lee Ralph, "Abbott Elementary" - Fituese
Alex Borstein, "Zonja e mrekullueshme Maisel"
Hannah Einbinder, "Hacks"
Janelle James, "Abbott Elementary"
Kate McKinnon, "Saturday Night Live"
Sarah Niles, "Ted Lasso"
Juno Temple, "Ted Lasso"

Hannah Waddingham, "Ted Lasso"

Aktori i ftuar në një serial dramatik

Colman Domingo, "Euphoria" - Fitues
Adrien Brody, "Succession"
James Cromwell, "Succession" 
Arian Moayed, "Succession"

Tom Pelphrey, "Ozark"
Alexander Skarsgård, "Suksession"

Aktorja e ftuar në një serial dramatik 

Lee You-mi, "Lojë me kallamar" - Fitues
Hope Davis, "Succession"
Marcia Gay Harden, "The Morning Show"
Martha Kelly, "Euphoria"
Sanaa Lathan, "Sundimi"
Harriet Walter, "Succession"

Aktori dytësor në një serial dramatik 

Matthew Macfadyen, "Succession" - Fitues
Nicholas Braun, "Succession"
Billy Crudup, "The Morning Show"
Kieran Culkin, "Succession"
Park Hae-soo, "Lojë me kallamar"
John Turturro, "Ndarja"

Christopher Walken, "Ndarja"
Oh Yeong-su, "Lojë me kallamar"

Aktorja dytësore në një serial dramatik

Julia Garner, "Ozark" - Fituese
Patricia Arquette, "Ndarja"
Jung Ho-yeon, "Lojë me kallamar"

Christina Ricci, "Jellowjackets"
Rhea Seehorn. "Më mirë telefononi Saulin"
J. Smith-Cameron, "Succession"
Sarah Snook, "Succession"
Sydney Sweeney, "Euphoria"

Aktori dytësor në një serial të kufizuar ose film televiziv

Murray Bartlett, "The White Lotus" - Fitues
Jake Lacy, "The White Lotus"
Will Poulter, "Dopesick"
Seth Rogen, "Pam & Tommy"
Peter Skarsgård, "Dopesick"
Michael Stuhlbarg, "Dopesick"
Steve Zahn, "Lotusi i Bardhë"

Aktorja dytësore në një serial ose film televiziv të kufizuar

Jennifer Coolidge, "The White Lotus" - Fituese
Connie Britton, "Lotusi i Bardhë", 
Alexandra Daddario, "Lotusi i Bardhë"

Kaitlyn Dever, "Dopesick"
Natasha Rothwell, "Lotusi i Bardhë"
Sydney Sweeney, "The White Lotus"
Mare Winningham, "Dopesick"

Film televiziv

"Chip 'n' Dale: Rescue Rangers" - Fitues
"Ray Donovan: Filmi"
"Reno 911!: Gjuetia për QAnon"
"I mbijetuari"
"Krishtlindja e jashtëzakonshme e Zoey"

Aktori i ftuar në një serial humoristik

Nathan Lane, "Vetëm vrasje në ndërtesë" - Fitues
Jerrod Carmichael, "Saturday Night Live"
Bill Hader, "Furnoni entuziazmin tuaj"
James Lance, "Ted Lasso"
Christopher McDonald, "Hacks"

Sam Richardson, "Ted Lasso"

Aktorja e ftuar në një serial humoristik

Laurie Metcalf, "Hacks" - Fitues
Jane Adams, "Hacks"
Harriet Sansom Harris, "Hacks"
Jane Lynch, "Vetëm vrasje në ndërtesë"
Kaitlin Olson, "Hacks"

Harriet Walter, "Ted Lasso"

Shkrim i jashtëzakonshëm për një serial komedi

"Abbott Elementary", Quinta Brunson - Fitues
"Barry," Duffy Boudreau
"Barry," Bill Hader dhe Alec Berg
"Hacks," Jen Statsky
"Vetëm vrasje në ndërtesë", John Hoffman
"Ted Lasso," Jane Becker
"Ajo që bëjmë në hije", Sarah Naftalis
"Çfarë bëjmë ne në hije", Stefani Robinson

Shkrim i jashtëzakonshëm për një serial dramatik

"Suksesi," Jesse Armstrong - Fitues
"Më mirë telefononi Saulin," Thomas Schnauz
"Ozark," Chris Mundy
"Ndarja", Dan Erickson
"Lojë me kallamar", Hwang Dong-hyuk
"Jellowjackets", Jonathan Lisco, Ashley Lyle dhe Bart Nickerson

"Jellowjackets", Ashley Lyle dhe Bart Nickerson

Shkrim i jashtëzakonshëm për një seri ose film të kufizuar ose antologjik

"Lotusi i Bardhë", Mike White - Fituesi
"Dopesick," Danny Strong
"Dropout", Elizabeth Meriwether
"Impeachment: American Crime Story", Sarah Burgess
"Shërbëtore", Smith Metzler
"Stacioni Njëmbëdhjetë", Patrick Somerville

Shkrim i jashtëzakonshëm për një seri të ndryshme

"Java e kaluar Sonte me John Oliver" - Fitues
"Shfaqja e skicave të një zonje të zezë"
"Shfaqja e përditshme me Trevor Noah"
"Shfaqja e vonë me Stephen Colbert"

"Saturday Night Live"

Shkrim i jashtëzakonshëm për një shumëllojshmëri të veçantë

"Jerrod Carmichael: Rothaniel" - Fitues
"Ali Wong: Don Wong"
"Shfaqja e përditshme me Trevor Noah Prezanton: Jordan Klepper Fingers The Globe - Hungaria For Democracy"
"Nicole Byer: BBW (E çuditshme e madhe e bukur)"

"Norm Macdonald: Asgjë e veçantë"

Shkrim i jashtëzakonshëm për një program jofiction

"Lucy And Desi" - Fitues

"Ditarët e Andy Warhol"
"Si me John Wilson: Si ta vlerësojmë verën"
"Problemi me Jon Stewart"

"Mashtruesi i Tinder"

Seri e shquar e bisedave për varietetin

"Java e kaluar Sonte me John Oliver" - Fitues
"Show Daily me Trevor Noah"
"Jimmy Kimmel Live!"
"Nata vonë me Seth Meyers"

"Shfaqja e vonë me Stephen Colbert"

Program konkurrues i jashtëzakonshëm
"Lizzo's Watch for the Big Grrrls" - Fitues
"Gara e mahnitshme"
"E gozhdova"

"RuPaul's Drag Race"
"Kuzhinieri më i mirë"
"Zeri"

Program realiteti i strukturuar 

"Queer Eye" - Fitues
"Antike Roadshow"
"Fixer Upper: Mirë se vini në shtëpi"
"Dashuria eshte e verber"
"Tanku i peshkaqenit"

Program realiteti i pastrukturuar

"Dashuria në spektër" - Fitues
"Mesdheut poshtë kuvertës"
"Gëzuar"
"RuPaul's Drag Race Untucked"

"Shitet perëndimi i diellit"

Pritës për një program realiteti ose konkurrimi

RuPaul, "RuPaul's Drag Race" - Fitues
Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski dhe Jonathan Van Ness, "Queer Eye"
Amy Poehler dhe Nick Offerman, "Making It"
Nicole Byer, "Nailed It!"
Barbara Corcoran, Mark Cuban, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John dhe Kevin O'Leary, "Shark Tank"
Padma Lakshmi, "Kuzhinierja më e mirë"

Shfaqje e skicave të ndryshme

"Saturday Night Live" - ​​Fitues
"Shfaqja e skicave të një zonje të zezë"
Shumëllojshmëri speciale (live) 
"The Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show me Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Eminem, Kendrick Lamar And 50 Cent" - Fitues
"Çmimet e 64-të vjetore Grammy" 
"Jetoni përballë një auditori në studio: Faktet e jetës dhe goditjet e ndryshme" 
"Oscars"
"Tony Awards Present: Broadway's Back!"

Shumëllojshmëri speciale (e regjistruar paraprakisht) 

"Adele: Vetëm një natë" - Fitues
"Dave Chappelle: The Closer" 
"20 vjetori i Harry Potter: Kthimi në Hogwarts"  
"Norm Macdonald: Asgjë e veçantë" 
"Një herë të fundit: Një mbrëmje me Tony Bennett dhe Lady Gaga"

Komedi, dramë ose estradë në formë të shkurtër 

"Carpool Karaoke: The Series" - Fitues
"Unë mendoj se duhet të largohesh me Tim Robinson" 
"Nata vonë me Seth Meyers Korrigjimet" 
"The Randy Rainbow Show"
"Stephen Colbert prezanton lajmet e mira"

Seriali jofiction ose realiteti në formë të shkurtër

"Full Frontal With Samantha Bee Presents: Once Upon a Time In Late Night" - Fituesi

"Mes Skenave - Shfaqja Ditore"

"RuPaul's Drag Race Whatcha Packin' Me Michelle Visage"

"Prezantime të drejtpërdrejta në mbrëmjen e së shtunës: Tregime nga shfaqja"

"Kuzhinieri kryesor: Kuzhina e shansit të fundit"

Speciale dokumentare ose jofiction

"Ëndrra amerikane e George Carlin" - Fitues

"Kontrollimi i Britney Spears (New York Times Presents)"

"Lucy dhe Desi"

"Mashtruesi i Tinder"

"Ne ushqejmë njerëzit"

Seri dokumentare ose jofiction

"The Beatles: Get Back" - Fitues
"Valë 100 këmbësh"
"jeen-yuhs: Një trilogji e Kanye"
"Ditarët e Andy Warhol"
"Ne duhet të flasim për Cosby"

Meritë e jashtëzakonshme në realizimin e filmave dokumentarë

"Kur Claude u qëllua" - Fitues
"Ndryshimi i lojës"
"Frederick Douglass: Në pesë fjalime"

Aktor në një formë të shkurtër komedi ose serial dramatik
Tim Robinson, "Unë mendoj se duhet të largohesh me Tim Robinson" - Fitues
Anthony A. Anderson, "Anacostia"
Bill Burr, "Busulla e pamoralshme"
Brendan Gleeson, "State of the Union"
Ikechukwu Ufomadu, "Fjalë me Ike (tortë)"

Aktorja në një formë të shkurtër komedi ose seri dramatike

Patricia Clarkson, "State of the Union" - Fituese
Jacinte Blankenship, "Kryqëzimi"
Desi Lydic, "Desi Lydic Foxplains"

Rhea Seehorn, "Cooper's Bar"
Sydnee Washington, "Nusja"

Program i animuar

"Arcane" - Fitues
"Bob's Burgers"
"Rick and Morty"
"The Simpsons"
"Po nese...?"

Program i animuar në formë të shkurtër

"Dashuri, vdekje + robotë" - Fitues
"The Boys Presents: Diabolical"
"Pulë robot"

"Star Wars: Visions"
"Kur Billie takoi Lizën"

Performanca e zërit të personazheve

Chadwick Boseman, "Po sikur...?" - Fitues
F. Murray Abraham, "Kalorësi i Hënës"
Julie Andrews, "Brigerton"
Maya Rudolph, "Gojë e madhe"

Stanley Tucci, "Central Park"
Jessica Walter, "Archer"
Jeffrey Wright, "Po sikur...?"

Transmetues

Barack Obama, "Parqet tona të mëdha kombëtare" - Fituesi
Kareem Abdul-Jabbar, "Patriotët e zinj: Heronjtë e Luftës Civile"
David Attenborough, "The Mating Game"
W. Kamau Bell, "Ne duhet të flasim për Cosby"
Lupita Nyong'o, "Serengeti II"

Seriale jofiction të organizuara ose speciale

"Stanley Tucci: Duke kërkuar për Italinë" - Fitues
"I ftuari im i ardhshëm nuk ka nevojë për prezantim me David Letterman"
"Problemi me Jon Stewart"

"Bota sipas Jeff Goldblum"
"VICE"
"Bota sipas Jeff Goldblum"

Regji e shkëlqyer për një serial humoristik

"Ted Lasso," MJ Delaney - Fitues
"Atlanta," Hiro Murai 
"Barry," Bill Hader 
"Hacks," Lucia Aniello
"Shfaqja e zonjës Pat", Mary Lou Belli
"Vetëm vrasje në ndërtesë", Cherien Dabis
"Vetëm vrasje në ndërtesë", Jamie Babbit

Regji e shkëlqyer për një serial dramatik

"Lojë me kallamar", Hwang Dong-hyuk - Fitues
"Ozark," Jason Bateman
"Ndërprerje", Ben Stiller
"Sukses", Mark Mylod

"Suksesi," Cathy Yan
"Suksesi", Lorene Scafaria
"Xhaketat e verdha", Karyn Kusama

Regji e shkëlqyer për një serial ose film të kufizuar ose antologjik

"Lotusi i Bardhë", Mike White - Fituesi
"Dopesick," Danny Strong
"Dropout", Michael Showalter
"Dropout", Francesca Gregorini
"Shërbëtore", John Wells
"Station Eleven", Hiro Murai Regji e jashtëzakonshme për një seri estradë
"Shfaqja e skicave të një zonje të zezë", Bridget Stokes - Fituese
"Java e kaluar Sonte me John Oliver", Christopher Werner
"Nata vonë me Seth Meyers", Alexander J. Vietmeier
"Shfaqja e vonë me Stephen Colbert", Jim Hoskinson
"Saturday Night Live", Liz Patrick

Regji e jashtëzakonshme për një estradë speciale

"Adele: Vetëm një natë," Paul Dugdale - Fitues
"The Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show me Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Eminem, Kendrick Lamar And 50 Cent," Hamish Hamilton
"Dave Chappelle: Më afër", Stan Lathan

"Jerrod Carmichael: Rothaniel", Bo Burnham
"Norm Macdonald: Asgjë e veçantë", Jeff Tomsic

Regji e shkëlqyer për një program dokumentar/jofiction

"The Beatles: Kthehu," Peter Jackson - Fitues
"Ditarët e Andy Warhol", Andrew Rossi
"Ëndrra amerikane e George Carlin", Michael Bonfiglio

"Lucy dhe Desi", Amy Poehler
"Stanley Tucci: Në kërkim të Italisë", Ian Denyer
"Ne duhet të flasim për Cosby," W. Kamau Bell

Regji e shkëlqyer për një program realiteti

"Lizzo's Watch For The Big Grrrls," Nneka Onuorah — Fituese
"Gëzuar Daytona," Greg Whiteley
"Queer Eye", Aaron Krummel

"RuPaul's Drag Race", Nick Murray
"Top Chef", Ari Boles

Burimi: Cbsnews

emmy awards 2022

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN