LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ditë e qetë për beqarët, surpriza për çiftet, parashikimi i yjeve për sot

Dosja.al ju sjell parashikimin e yjeve për sot.

8 Dhjetor 2023, 07:38 Nga a.l
Ditë e qetë për beqarët, surpriza për çiftet,
Horoskopi

Dashi

Bëhuni gati për të jetuar një të premte shumë të ngjeshur me aktivitete, duke e bërë të vështirë për ju që të gjeni kohë për partnerin/en dhe familjen tuaj. Por nëse doni, do të keni sukses! Beqarët do të jetojnë një ditë të qetë, duke pritur të lëshohen në fundjavë. Zgjidheni imagjinatën tuaj! Zvogëloni impulsivitetin dhe agresionin me kolegët, vetëm me sjelljet e duhura ju do të merrni atë që dëshironi.

Demi

Nuk do të dëmtoheshit nëse do të lironit ndjenjat, ngurtësia juaj nuk mund të vlerësohej nga personi juaj i zemrës. Trajtojeni veten me një pushim relaksues. Ata që janë vetëm në vend të kësaj do të ndiejnë dëshirën për të jetuar histori të reja. Në ambjentin e punës me ambicjen tuaj do t’i shkoni në fund një gjëje të paqartë dhe haptazi do kërkoni shpjegime.

Binjakët

Ata që janë afër jush vuajnë shumë nga disponimi juaj: përpiquni të jeni optimist dhe të qartë me partnerin/en tënd. Nëse ju duhet të ndryshoni drejtimin e marrëdhënies suaj, mendoni për këtë. Beqarët do të duhet të jenë të ndershëm në lidhje me ndjenjat që ata kanë për një person shumë të afërt. Duke pasur parasysh bashkëpunimet e reja që do t’ju lejojnë të zgjeroni horizontet tuaja, kini kujdes me investimet.

Gaforrja

Ndani planet tuaja të ardhshme me të dashurin/ën tuaj. Fshijini pasiguritë dhe hapni zemrën tuaj tek gëzimet e dashurisë. Erosi ju dërgon në qiellin e shtatë! Beqarët nuk do të humbasin shansin për të treguar bukurinë e tyre për të bërë për vete personin që pëlqejnë. Konsolidoni një pozicion të ri në punë përpara se të filloni me projektet e reja. Suksesi është i sigurt!

Luani

Mos shikoni një çështje sentimentale që nuk ju përshtatet. Hapni veten në dialog dhe sqaroni qëndrimin tuaj. E premtja pritet të jetë plot surpriza për zemrat e vetmuara, njohjet e reja do t’i bëjnë ata të përjetojnë momente dhe emocione intensive. Sot do të keni shumë mundësi për të vazhduar në rrugën tuaj të karrierës. Planetët mbështesin nismat tuaja.

Virgjëresha

Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme për çështjet sentimentale, marrëveshja me të dashurin/ën do të përmirësohet krahasuar me ditët e fundit dhe do të jeni më të qetë. Ata që janë vetëm do të përpiqen të lënë pas dështimet dhe do të fillojnë aventura të reja. Merrni meritat që janë për shkakun tuaj, por mos e teproni me kërkesat. Zgjidhni një problem pune që ju intereson.

Peshorja

Pavarësisht angazhimeve që absorboni kaq shumë energji, mos harroni t’i kushtoni pak kohë edhe atyre që janë pranë jush. Një mendim, një fjalë e mirë bën dallimin. Për beqarët është koha për lajme të mëdha, zemra do të rrah fort për dikë që ju pëlqen vërtet! Kur merreni me kolegët dhe eprorët, moderoni fjalët dhe jini diplomatikë për të mos tërhequr pa dijeni armiq.

Akrepi

Jeta në çift mjaft e mirë, sigurohuni që askush të mos ndërhyjë në sferën tuaj private dhe të hapni vetveten më shumë për perspektivat e reja me partnerin/en. Mbrëmje romantike për zemrat e vetmuara, një darkë me një person do t’ju bëjë të kaloni orë të lumtura. Të mbrojtur nga yjet do të ecni drejt një periudhe të frytshme në sferën profesionale.

Shigjetari

Nëse jeni në çift për fat, është një kohë e mirë për të filluar planifikimin e një të ardhmeje plot premtime. Ju gjithashtu do të zgjidhni një çështje familjare në mënyrën më të mirë. Beqarët mund të jetojnë aventura të reja, por disa Shigjetar do të gjejnë edhe dashurinë! Me Marsin në shenjë do të ndiheni pak të shqetësuar, ndoshta ka shumë gjëra për të menduar, por do të keni sukses.

Bricjapi

Hëna në shenjën tuaj ju bën të rrezikoni në marrjen e vendimeve drastike në dashuri. Disa Bricjap mund t’iu japin ultimatum disa situatave të paqëndrueshme. Nëse jeni vetëm, do të jesh në ankth për të bërë njohje të reja, por pa rrezikuar shumë. Mbroni interesat tuaja dhe qëndroni të sigurt. Shmangni investimet e rrezikshme, në momentin që ata nuk janë për ju.

Ujori

Dashuria sot sigurisht që nuk do të jetë në krye të mendimeve tuaja, por qasjet që do të përjetoni këto ditë do t’ju ndihmojnë të njihni më mirë njëri-tjetrin nëse jeni në çift. Duhet të jeni më pak xheloz. Beqarët do të jetojnë aventura magjike, kjo fundjavë premton shumë. Situata e punës në të cilën jetoni ju nxit të përmirësoni dhe të gjeni një drejtim më të qëndrueshëm për projektet tuaja.

Peshqit

Pavarësisht gjithçkaje, dashuria ju sjell shumë gëzim! Me partnerin/en, marrëveshja është e përsosur dhe ju do të bashkoheni nga dëshira për të planifikuar së bashku një të ardhme. Beqarët në vend të kësaj do të projektohen drejt flirteve të reja, për t’i jetuar në liri të plotë. Mundësitë e shkëlqyeshme janë parashikuar për ju, propozime dhe bashkëpunime të reja pune po vijnë.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve