LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Dëshmia e ish-partneres së Depp në gjyqin kundër Heard: Më jepte drogë para seksit

Në dosjet ligjore të zbuluara së fundmi, Barkin, përshkroi se si hera e parë që ajo kishte marrëdhënie seksuale me Depp-in kur ata po takoheshin në vitet '90, ai pasi i kishte dhënë substancën narkotike e kishte pyetur nëse donte të kryenin marrëdhënie seksuale .

3 Gusht 2022, 22:49 Nga I.A
Dëshmia e ish-partneres së Depp në gjyqin kundër Heard:
Ellen Barkin

SHBA- Ish-e dashura e Johnny Depp, Ellen Barkin, pretendoi se aktori ishte "kontrollues", pinte shumë verë të kuqe dhe i dha asaj një substancë droge herën e parë që kishin marrëdhënie seksuale, sipas një depozite që u publikua si pjesë e zbulimit të një grumbulli prej 6,000 faqet e dokumenteve gjyqësore.

Në dosjet ligjore të zbuluara së fundmi, Barkin, përshkroi se si hera e parë që ajo kishte marrëdhënie seksuale me Depp-in kur ata po takoheshin në vitet '90, ai pasi i kishte dhënë substancën narkotike e kishte pyetur nëse donte të kryenin marrëdhënie seksuale .

Barkin ndau disa rrëfime të marrëdhënies së saj me Depp si pjesë e depozitimit të saj në vitin 2019 në gjyqin e shpifjes së aktorit kundër ish-gruas së tij Amber Heard në Virxhinia. Ekipi ligjor i Depp-it i kërkoi gjykatës të përjashtonte një sërë provash të paraqitura nga pala kundërshtare, duke përfshirë depozitimin e Barkin, i cili u zbulua tërësisht gjatë fundjavës.

Barkin u tha avokatëve të Heard se ajo dhe Depp u takuan rreth vitit 1990 dhe fillimisht u bënë miq. Të dy qëndruan të afërt për gati një dekadë kur Barkin tha se ata vazhduan rrugët e tyre të ndara pasi Depp i hodhi një shishe verë asaj në një dhomë hoteli. I pyetur gjatë deponimit se në çfarë momenti marrëdhënia e saj dhe Depp u kthye "romantike", Barkin u përgjigj se ndodhi rreth vitit 1994, kur ajo u zhvendos në Hollywood.

Sidoqoftë, dëshmia e Barkin sugjeroi se kishte edhe një anë tjetër të Depp-it, duke thënë se ajo ishte dëshmitare e yllit të Hollivudit që i drejtohej një prej ndihmësve të tij si "Derr".

Barkin vazhdoi duke e përshkruar yllin 59-vjeçar të "Pirates" si "njeri agresiv" dhe "abuzues verbalisht" dhe kujtoi se gjithmonë kishte shumë bërtitje kur ai ishte përreth,.

Kur u pyet se kujt do të bërtiste Depp, aktorja u përgjigj: Asistenti i tij. Njerëzit që do të punonin në film, ndoshta në atë që ai do ta shihte si një kapacitet më të ulët se sa funksionon. Ka vetëm një botë dhune.

 

johnny depp ellen barkin

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave