LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Billboard Music Awards 2022, lista e plotë e fituesve

Mes fituesve ishte edhe Dua Lipa që u nderua me çmimin “Top Dance/Electronic Song” për këngën e saj “Cold Heart” me Elton John.

16 Maj 2022, 12:56 Nga DOSJA

Billboard Music Awards 2022, lista e plotë e fituesve

SHBA- Fituesit e Billboard Music Awards kanë shkëlqyer mbrëmjen e djeshme.The Weeknd ishte artisti me më shumë nominime me rreth 17 nominime më pas ishte kënëgëtarja Doja Cat me 14 dhe Justin Bieber, Kanye West, Olivia Rodrigo me 13 secili. 

Sipas CNN, Olivia Rodrigo mori disa çmime një ndër to ishte edhe si ‘Artistja e re më e mirë’. Fituesit e tjerë përfshinin Ye, Drake, Doja Cat dhe Taylor Swift.

Mes fituesve ishte edhe Dua Lipa që u nderua me çmimin “Top Dance/Electronic Song” për këngën e saj “Cold Heart” me Elton John.

Top Artist

FITUESI/JA: Drake
Doja Cat
Olivia Rodrigo
Taylor Swift
The Weeknd

Top Female Artist

Adele
Doja Cat
Dua Lipa
FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
Taylor Sëift

Top Male Artist

FITUESI/JA: Drake
Ed Sheeran
Justin Bieber
Lil Nas X
The Weeknd

Top Duo/Group

FITUESI/JA: BTS
Glass Animals
Imagine Dragons
Migos
Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak)

Top New Artist

FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
GIVĒON
Masked Ëolf
Pooh Shiesty
The Kid LAROI

Top Billboard 200 Artist

FITUESI/JA: Taylor Swift
Adele
Drake
Juice WRLD
Morgan Wallen

Top Billboard 200 Album

Adele, 30
Doja Cat, Planet Her
Drake, Certified Lover Boy
Morgan Wallen, Dangerous: The Double Album
FITUESI/JA: Olivia Rodrigo, SOUR

Top Hot 100 Artist

FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
Doja Cat
Drake
Justin Bieber
The Ëeeknd

Top Hot 100 Song

Doja Cat ft. SZA, “Kiss Me More”
Dua Lipa, “Levitating”
Olivia Rodrigo, “good 4 u”
FITUESI/JA: The Kid LAROI & Justin Bieber, “STAY”
The Ëeeknd & Ariana Grande, “Save Your Tears”

Top Streaming Songs Artist

FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
Doja Cat
Drake
Lil Nas X
The Weeknd

Top Radio Songs Artist

FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
Doja Cat
Ed Sheeran
Justin Bieber
The Weeknd

Top Billboard Global 200 Artist 

FITUESI/JA: Olivia Rodrigo
Doja Cat
Ed Sheeran
Justin Bieber
The Weeknd

Top Billboard Global (Excl. U.S.) Artist

FITUESI/JA: Ed Sheeran
BTS
Dua Lipa
Olivia Rodrigo
The Weeknd

Top Tour

FITUESI/JA: The Rolling Stones (No Filter Tour)
Eagles (Hotel California Tour)
Genesis (The Last Domino? Tour)
Green Day, Fall Out Boy & Ëeezer (The Hella Mega Tour)
Harry Styles (Love on Tour)

Top R&B Artist

FITUESI/JA: Doja Cat
GIVWON
Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak)
Summer Walker
The Weeknd

(j.c)/dosja.al 

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE