LIVE UPDATES
Sport

Ansu Fati, “trashëgimtari” i Messit, kthehet te Barça pas 10 muajsh mungesë

26 Shtator 2021, 08:52 Nga DOSJA

SPANJE – Ansu Fati, i cili ka qenë jashtë fushave që nga fundi i vitit të kaluar, është përfshirë në skuadrën e Barcelonës për takimin e tyre në La Liga të dielën ndaj Levante.

Ndeshja tij e fundit për Barçën ishte kundër Real Betis, më 7 nëntor 2020, me një sërë problemesh në gju, që e mbajtën atë jashtë fushave radhëve të skuadrës “blaugrana” për gati dhjetë muaj, por edhe jashtë “Euro 2020” me Spanjën.

Duke shpallur listën e futbollistëve të tyre për t’u përballur me Levanten, Barcelona ka njoftuar në faqen zyrtare të klubit, edhe për kthimin e Fatit: “Ansu Fati ka qenë jashtë fushave që nga ndeshja me Betisin më 7 nëntor 2020. Kjo është dhjetë muaj, ose 322 ditë, që kur ishte i fundit përfshirë në një skuadër.

Kthimi i tij është një nxitje e madhe për ekipin. Që kur bëri debutimin e tij në 2019-20, ai ka shënuar 13 gola dhe ka dhënë tre asistime, duke vendosur një numër rekordesh të moshës dhe duke vendosur shpejt emrin e tij, si një nga perspektivat më të ndritura në futbollin botëror.”

Ronald Koeman është i kënaqur që e ka sulmuesi Fati përsëri, por ka nxituar të theksojë se ai do të duhet të bëjë mjaft me minutat e ardhshme tani për tani. Trajneri holandez u ka thënë gazetarëve: “Ka një rrugë të gjatë për të bërë, para se ai të kthehet atje ku ishte”.

Pavarësisht moshës dhe mungesës relative të përvojës, adoleshenti Ansu Fati ka rënë dakord të trashëgojë fanellën me numrin 10 të legjendës katalane, Lionel Messi. Një numër që më herët te “blaugranët” e kanë veshur edhe Ronaldinho dhe Rivaldo.

B.T (Dosja.al)

 

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport ansu fati barcelonës lionel messi më 7 nëntor 2020 real betis ronald koeman ansu fati barcelonës lionel messi më 7 nëntor 2020 real betis ronald koeman

Sondazh

Poll
Sport 25 Shtator 2021, 21:15

SPANJË– Real Madrid nuk ia del të fitojë ndaj Villareal në javën e 7-të të La Liga-s. Takimi zhvilluar në Bernabeu përfundoi me shifrat 0-0. Sulmi i ...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE