Aktualitet

“Ambasadori na nxorri gishtin e mesit”, protestuesit e Unazës rrëfejnë ngjarjen e pazakontë (Video)

 • E turpshme, ambasadori i OSBE Berndt Borchard iu nxjerr gishtin e mesit protestuesve të Astirit
 • Teksa ndodhen pranë Drejtorisë së Policisë, në mbështetje të banorëve të Astirit që janë shoqëruar mbrëmjen e sotme bashkë me ish-deputetin Klevis Balliu, banorët tregojn se ambasadori i OSBE-së i ka përshëndetur duke u nxjerrë gishtin e mesit.

  TIRANË– Banorët e Unazës së Re janë përballur mbrëmjen e sotme me një skenë krejtësisht të pazakontë. Teksa ndodhen pranë Drejtorisë së Policisë, në mbështetje të banorëve të Astirit që janë shoqëruar mbrëmjen e sotme bashkë me ish-deputetin Klevis Balliu, banorët tregojn se ambasadori i OSBE-së i ka përshëndetur duke u nxjerrë gishtin e mesit.

  Një vajzë tregon para kamerave se është ndjerë mjaft e fyer nga ky gjest.

  Teksa ne banorët dhe përfaqësues të Opozitës jemi mbledhur këtu në mbështetje të ish-deputetit Klevis Balliu dhe banorëve, ambasadori Bochard na drejtoi gishtin em sit. Na dha këtë lloj përshendetjej, kjo është një turp. Imagjinoni pak, un ëkëtu vazjë e re dhe gjithë këto gra e zonja këtu panë një turp. Gratë shqiptare nuk e tolerojnë dhe meritojnë këtë sjellje. Ata janë mësuar me gratë e parlamentit të krimit por ne nuk e tolerojmë këtë. Ne jemi gratë e Unazës së Re dhe turp të ketë ambasadori”– tregon një vajzë.

  Më pas një grua më në moshë tregon të njëjtën ngjarje.

  Diçka më ka bërë përshtypje mbrëmjen e sotme kur por rrinim këtu tek drejtoria. Ai ambasadori Bernd Borchardt kaloi dhe kur njëri prej nesh tha ‘Rama ik”, ai u kthyer dhe na nxorri gishtin e mesit. Turp t’i vijë,”- tha ajo më tej.

  Banorët e Unazës së Re ndodhen pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës në mbështetje të banorëve të tjerë dhe të ish-deputetit Klevis Balliu, të cilët u arrestuan pasi bllokuan rrugën.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment