LIVE UPDATES
Sport

Allegri në kërkim të një 9-te: Icardi përpara Cavanit. Morata thërret shpejtoni…

2 Janar 2022, 08:38 Nga DOSJA

ITALI – Teleskopi, i përdorur për të parë merkaton e janarit të Juventusit, duhet të rregullohet. Në përgjithësi të gjithë zgjedhin vizionin afat-mesëm dhe pyesin veten: kush do të jetë numri 9-të i Juventusit në fund të janarit?

Një përgjigje me dy rreshta për ata pak të shpërqendruar: Alvaro Morata dëshiron të shkojë te Barcelona dhe Juventusi, i cili kërkon një zëvendësues, flet me PSG-në për Mauro Icardin, mendon për Edinson Cavanin dhe shumë të tjerë. Nëse e gjen, të gjithë janë të lumtur.

Vizioni afatshkurtër të çon në ndeshjen e të enjtes, ditën e përballjes Juve-Napoli. Bardhezinjtë do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të periudhës së fundit dhe është logjike të pyesim, nëse Morata do të ketë mendjen e duhur për të dalë në fushë dhe për të bërë diferencën.

Që nga 29 dhjetori, kur u konkretizua kontakti me Xavin, koka e tij ishte diku tjetër. Alvaro është në grup, ai është mirë, por bën tifo që Juventusi të gjejë një sulmues në vendin e tij sa më shpejt.

Që Juventus dëshiron të investojë për numrin 9 të ardhshëm të tij në verë, kjo dihet. Preferencat janë të njohura, Vlahovic apo Scamacca. Por bardhezinjtë, aktualisht janë në kërkim të një sulmuesi vetëm në formë huazimi.

Mauro Icardi, për shembull, ka qenë gjithmonë një nga të preferuarit e Allegrit. Kontaktet e fundit me PSG-në shërbejnë për të kuptuar nëse mund t’i shpëtojmë ngërçit të vjetër: në orët e fundit asnjë lajm. Juve do të huazonte vetëm Mauriton, pa asnjë detyrim për ta rikthyer, PSG ka thënë “Jo”, edhe sepse në sulm do të qëndronin me Messin, Mbappe dhe Neymar.

Synimi për Cavanin është i ngjashëm dhe me komplikime. United dëshiron të shesë Martialin dhe Edi i ka thënë “Jo” Juventusit në të kaluarën. Të tjerët, Depay dhe Milik kanë më pak gjasa.  Gjithsesi, përpjekja për Icardin do të vazhdojë, dialogu me Cavanin do të vazhdojë. Dhe nëse askush nuk bën mirë… Morata është dhe Morata do të jetë…

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport allegrit alvaro morata alvaro morata është kujdesur edinson cavanin juventusin e max allegrit juventusit mauro icardin max allegrit numri 9-të i juventusit allegrit alvaro morata alvaro morata është kujdesur edinson cavanin juventusin e max allegrit juventusit mauro icardin max allegrit numri 9-të i juventusit

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!