LIVE UPDATES
Sport

Alarm në Premier! Ranieri inkurajon lojtarët e tij që të vaksinohen kundër Covid-19

9 Dhjetor 2021, 17:24 Nga DOSJA
Alarm në Premier! Ranieri inkurajon lojtarët e tij që të

ANGLI – Trajneri i Watford, Claudio Ranieri, u bëri thirrje lojtarëve të tij që të vaksinohen kundër Covid-19 në një konferencë shtypi në prag të udhëtimit për ndeshjen ndaj Brentford këtë të premte (21:00) për Premier League. Tema u ngrit veçanërisht pas shfaqjes së disa rasteve pozitive për Covid të zbuluara brenda klubeve të Tottenham dhe Leicester.

Me trembëdhjetë raste në total (8 lojtarë dhe 5 anëtarë të stafit), Spurs ka shtyrë takimin e Conferencë League këtë të enjte (21:00) kundër Rennes nga UEFA. Ata kanë kërkuar tashmë edhe shtyrjen e ndeshjes së Premier League në Brighton këtë të dielë (15:00). Në të kundërt, “Dhelprat”, kanë udhëtuar drejt Napolit këtë të enjte (18:45) për të luajtur në Europa League me shtatë mungesë.

“Mendoj se gjëja më e rëndësishme është që të gjithë lojtarët duhet të vaksinohen, sepse ne do të luajmë çdo tre ditë tani dhe do të takojmë shumë lojtarë”,– tha Ranieri në një konferencë për shtyp të enjten. – Pa vaksinën, është një rrezik i madh. Watford do të luajë vërtet gjashtë ndeshje të kampionatit deri më 1 janar”.

“Sigurisht që duhet t’i respektoj të gjithë, por ata duhet ta dinë që ne qëndrojmë bashkë dhe nëse më pas vijnë me virusin, mund të na infektojnë”,- vijoi tekniku italian (70 vjeç). – Unë e kuptoj (Antonio) Conten (trajneri i Tottenham) dhe shpresoj që këtu në Watford gjithçka do të vazhdojë të jetë mirë. Është shumë e rëndësishme të ruani distancat e duhura, të bëni një test Covid çdo dy ditë dhe të mbani maskë. “

Trajneri i klubit londinez Antonio Conte (52) kishte shprehur shqetësimin e tij për përhapjen e shpejtë të numrit të rasteve brenda klubit, të mërkurën në një konferencë për shtyp. “Ata dje nuk ishin pozitivë, sot janë bërë të tillë dhe ne vazhdojmë të kemi kontakte me ta”,- tha italiani. – Është një problem serioz. Ne kishim 11 lojtarë në dispozicion për ndeshjen dhe në fund të seancës stërvitore (e mërkurë) një nga titullarët doli pozitiv. Eshte e frikshme.”

Watford, që renditet i 17-ti në Premier League me 13 pikë, do të përballet me Brentford, i 13-ti këtë të premte (21:00).

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport Antonio Contes në Premier League claudio ranieri Conference League për Conference League. Premier League Premier League në Twitter të vaksinohen kundër Covid-19 Trajneri i Watford Antonio Contes në Premier League claudio ranieri Conference League për Conference League. Premier League Premier League në Twitter të vaksinohen kundër Covid-19 Trajneri i Watford

Sondazh

Poll

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat