LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ Laçi ndal vrullin e Kukësit, fiton 2-1 në “Air Albania” dhe renditet i 4-ti

9 Dhjetor 2021, 15:59 Nga DOSJA
VIDEO/ Laçi ndal vrullin e Kukësit, fiton 2-1 në “Air

TIRANE Takimi Kukësi-Laçi në “Air Albania” mbylli sfidat e javës së 12-të të Abissnet Superiores. Skuadra kurbinase e Mirel Josës fitoi 2-1 falë një dygolëshi të Guindo, që ndëshkoi dy herë verilindorët në harkun e dy minutave, 11 dhe 13, të takimit.

Teksa kishin kaluar vetëm 11 minuta lojë, Mazrekaj përfiton nga një gabim i Lulaj dhe pason te Guindo, që portën bosh shënon golin e parë.

Vetëm pas vetëm dy minutash, në të 13-tën, pas kombinimit me malazezin Zarubica, do të jetë sërish Guindo që shënon, duke e çuar rezultatin në 2-0 për Laçit.

Në ekstremin e pjesës së pare, Kukësi shënon me Lulajn, pas një krosimi nga goditja standarde, por gjyqtari Meta, pasi u kopnsultuar me VAR, e anuloi golin.

Skuadra e verilindore e trajnerit Diego Longo, në pjesën e dytë futet me më shumë ide për të rikuperuar dhe në minutën e 55-të, Edi Basa, shënon, duke ngushtuar rezultatin në 1-2. Ishte ky goli i 7-të sezonal për Edi Basa, i cili ndan kreun e renditjes së goleadorëve, së bashku me Guindon e Laçit dhe Seferin e Tiranës.

Në minutën e 87-të, Kukësi shpërdoron rastin e artë për të barazuar rezultatin e takimit. Pas akordimit të një penalltie nga VAR për një ndërhyrje të gabuar ndaj Gjelbërim Taipit, nga pika e bardhë Hila godet traversën e portierit Dajsinani.

8 minutat shtesë pas kohës së rregullt nuk kanë më vlerë. Ndeshja mbyllet me fitoren 2-1 për skuadrën e Laçit, e cila në kuotën e 18 pikëve, pozicionohet në vendin e katërt. Kukësi nuk lëviz nga vendi i dytë, por thellon largësinë në katër pikë ndaj Tiranës që kryeson me 27 pikë.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport Abissnet Superiores air albania në javën e 12-të të Abissnet Superiores Skuadra kurbinase e Mirel Josës stadiumin “Air Albania” në Tiranë trajnerit Diego Longo Abissnet Superiores air albania në javën e 12-të të Abissnet Superiores Skuadra kurbinase e Mirel Josës stadiumin “Air Albania” në Tiranë trajnerit Diego Longo

Sondazh

Poll

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri