LIVE UPDATES
Aktualitet

Akuzohet për abuzim seksual me dy motrat në Rodos, 62-vjeçari hedh poshtë çdo gjë: Nuk i kam prekur, babai i tyre më ka b

18 Maj 2021, 12:06 Nga DOSJA
Akuzohet për abuzim seksual me dy motrat në Rodos, 62-vjeçari

GREQI-Autori i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me dy motrat në Rodos të Greqisë, ka hedhur poshtë të gjitha akuzat që i janë ngritur. Përballë Gjykatës ai është shprehur se nuk i ka prekur asnjëherë, duke treguar të tjera detaje, që sipas tij janë arsyeja se përse po akuzohet.

“Akuzat që ata bëjnë ndaj meje janë false, inekzistente dhe shpifëse, pasi unë kurrë nuk kam qenë vetëm me zonjat e mësipërme kur ishin të mitura, e aq më tepër të kem veprime seksuale apo gjeste kundër tyre. Unë jam një familjar, baba i dy fëmijëve dhe nuk mund ta imagjinoja kurrë se si dikush mund të bënte veprime kaq të urryera ndaj të miturve “– ka thënë i akuzuari.

Protothema.gr’ shkruan se dy gratë, kanë treguar për makthin që kanë kaluar kur kanë qënë të mitura, e cila vazhdoi për gjashtë vite me radhë.

‘Kjo vazhdoi për një kohë të gjatë dhe, kur isha rreth 12 vjeç, ai bëri marrëdhënie të plotë me mua. Unë kujtoj sekondat e para të asaj dite. Kjo ndodhi disa herë, ndërsa plakem fillova të kuptoj se ajo që po më bënte nuk ishte e mirë dhe e shmanga plotësisht. Nuk kam pasur sukses, çdo ditë të jetës sime mendoj për veprimet e të pandehurit dhe ndiej neveri dhe dhimbje të pafund. Na errësoi kujtimet e fëmijërisë, na shkatërroi moshën më të butë. Ai më vodhi fëmijërinë ” .

Ai thekson se arsyet financiare janë arsyet e shënjestrimit të tij nga familja e vajzave. Ai pretendon se në vitin 2003 ai i dha hua babait të tyre 3.500 euro, një shumë që nuk është shlyer deri më sot. Disa vjet më vonë, ai po ndërtonte shtëpinë e vajzës së tij dhe i kërkoi babait të vajzave që të ndihmonte në punën si ndërtuese. Kur babai i vajzave mësoi se ai duhet të shlyente borxhin e tij ndaj 62-vjeçarit me punën e tij personale, e la punën. I akuzuari gjithashtu, babai i vajzave kërkoi 5,000 euro për të ndërtuar një restorant në plazhin Tsampika në Archangelos, Rodos.

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet abuzimi ne greqi perdhunimi i dy motrave ne greqi abuzimi ne greqi perdhunimi i dy motrave ne greqi

Sondazh

Poll
Aktualitet 18 Maj 2021, 11:57

LAÇ– Një i moshuar ka marrë çiften dhe ka dalë ditën e sotme në rrugë me të. Në momentin që është pikasur, ai është ndaluar nga polici i qarkullim...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni