LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë, përmbyten rrugët

• Rreshjet e dendura të shiut kanë përmbytur Tiranën. • Kryeqyteti është përfshirë nga shiu i rrëmbyeshëm, shoqëruar edhe me vetëtima. • Në pak minuta reshje shiu të shoqëruara me stuhi, ka kthyer rrugët në lumenj. • Në shumë rrugë të kryeqytetit është shumë e vështirë të lëvizësh në këmbë, e ndërsa është krijuar një radhë kilometrike e mjeteve. • Në “Ali Dem” tubacionet janë jashtë funksionit, duke krijuar një situatë të pamenaxhueshme për këmbësorët por edhe për bizneset. •Rrebeshet e shiut përfshinë vendin mesditën e sotme duke shkaktuar problematika, për shkak të rënies së shiut me intensitet të lartë. •Niveli i lartë i ujit në rrugë ka sjellë shqetësim tek qytetarët, të cilët kanë hasur vështirësi për të ecur në këmbë. •Sinoptikania Lajda Porja është shprehur se e njëjta situatë e motit do të vijojë për disa ditë edhe në javën tjetër në Tiranë.

4 artikuj për këtë temë.

3 DITE ME PARE

Kuçova njësoj si Tirana me përmbytjet/ Shoferët fikin makinat në mes të rrugës, kërkojnë ndihmën e policisë (VIDEO)

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,
foto ilustruese

KUÇOVË- Sikundër në Tiranë, e njëjta situatë me përmbytjet nga reshjet e shiut ka qenë edhe në Kuçovë. Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta reshje intensive shiu, që të përmbytet hyrja e qytetit të Kuçovës. Duke filluar nga vendi i quajtur “Kthesa e Ullirit” e deri në hyrje të qytetit rruga ka prezencë të shtuar uji, duke e bërë të vështirë qarkullimin e mjeteve në hyrje dhe dalje të Kuçovës, raporton “Faxweb”.

Për shkak të situatës së pa menaxhueshme, disa drejtues mjetesh e kanë parë të udhës për të kërkuar ndihmën e policisë. Si pasojë e prezencës së ujit, disa mjete janē fikur në mes të rrugës. Kjo situatë e rënduar në këtë zonë ndodh sa herë që bie shi i rrëmbyeshëm, pusetat dhe kanalizimet e ujërave bllokohen dhe uji depërton në rrugë.

 

3 DITE ME PARE

Tirana në pushtetin e ujit, lagje të tëra të pëmbytura, situatë e rënduar në lagjen “Ali Demi” (VIDEO)

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,
foto ilustruese

TIRANË- Kanë mjaftuar pak minuta reshje në Tiranë, që rrugët të përmbyten. Pamjet në fjalë nga 'JOQ' nuk kanë nevojë për shumë komente, ku duket se kalimtarët janë bllokuar për të lëvizur, pasi pusetat duket se janë jashtë funksionit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)

Ato janë bllokuar duke krijuar një situatë të rënduar, e përmbytur rrugët në kryeqytet. Në lagjen “Ali Demi”, uji ka mbuluar rrugët. Pengesë po hasin edhe drejtuesit e mjeteve, duke krijuar një radhë të gjatë kilometrike.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)

3 DITE ME PARE

Tirana si 'Venecia'! Përmbytet kryeqyteti, të rinjtë tentojnë të kalojnë rrugën, njëri prej tyre bie në ujë

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,
Permbytje

TIRANË- Mjaftuan pak minuta shi dhe kryeqyteti është përmbytur. Këtë e tregojnë më së miri pamjet që po qarkullojnë në rrjet, ku rrugët janë të mbushura me ujë, ndërsa njerëzit tentojnë të largohen me vrap e të tjerë që përpiqen t'i shpëtojnë rebeshit. 

Këtë e dëshmon edhe kjo video e postuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha. Ky moment tregon përpjekjen e dy të rinjve që kalojnë semaforin për të shkuar në anën tjetër të rrugës, mirëpo për fat të keq një prej tyre rrëzohet dhe bie në pellgun e ujit. 

3 DITE ME PARE

Stuhi dhe vetëtima në Tiranë, sinoptikania: Reshjet e shiut prezente edhe javën e ardhshme

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,
foto ilustruese

TIRANË- Sot Tirana është përfshirë nga shiu i rrëmbyeshëm, shoqëruar edhe me vetëtima. Edhe këtë fundjavë do të na shoqërojë mot i paqëndrueshëm, me paradite të ngrohta me diell e temperatura 27-28 gradë celcius dhe pasdite me rreshje shiu. Për "Top Channel", sinoptikania Lajda Porja është shprehur se e njëjta situatë e motit do të vijojë për disa ditë edhe në javën tjetër. Ajo ka thënë se reshjet do të jenë prezente në vend, ndonëse mbizotëruese do të jenë edhe temperaturat e larta.

Si parashikohet fundjava

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe prej mesdite zhvillim të vranësirave. Në orët e mesditës deri pasdite, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtëra. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,

Përkeqësohet moti në vend! Rrebeshe shiu në Tiranë,

 

moti i keq ne tirane

Sondazh

Poll

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit