LIVE UPDATES
Aktualitet

The Sun sugjeron Shqipërinë: Maldivet evropiane vetëm 28 £ larg! Ksamili është parajsa e vendit

Shumë sugjerojnë se është njësoj si të vizitosh Maldivet, por dukshëm më pak i kushtueshëm. Një influencues ukrainas ka lavdëruar së fundmi Ksmail në një video në Instagram .

13 Janar 2023, 17:30 Nga F.M
The Sun sugjeron Shqipërinë: Maldivet evropiane vetëm 28 £
Sarandë

BRITANI E MADHE- Pushuesit britanikë mund të udhëtojnë në një pikë të nxehtë evropiane që është njësoj si Maldivet për më pak se 30 £. Për shkak të plazheve të saj me rërë, ujërave të pacwnuara dhe shtwpizave piktoreske prej druri, Maldivet janë një destinacion ëndrrash, por me një çmim të lartë. 

Për pushuesit që duan të provojnë një pjesë të parajsës, por nuk mund të shpenzojnë 800 £ në fluturime, ata do të jenë të kënaqur të dinë se ka një alternativë shumë më afër tyre.

Shqipëria ndodhet midis Malit të Zi dhe Greqisë dhe ky vend ka parë një fluks vizitorësh në vitet e fundit.

Rritja e popullaritetit të vendit është kryesisht falë TikTok-ut dhe influencuesve të mediave sociale që kanë pushuar në Rivierën Shqiptare. Një nga zonat më të njohura është një fshat i vogël në jug i quajtur Ksamil.

Videot e një resorti bregdetar, i cili krenohet me ujërat e kaltër dhe me atë që një grup udhërrëfyes turistik e përshkruan si një "ndjesi Bora Bora", ka mbledhur më shumë se 60 milionë shikime në TikTok .

Shumë sugjerojnë se është njësoj si të vizitosh Maldivet, por dukshëm më pak i kushtueshëm. Një influencues ukrainas ka lavdëruar së fundmi Ksmail në një video në Instagram .

Sipas Mirror, Yuliia Berkuta ka shkruar: Ksamili është një nga vendet më befasuese që kam vizituar në Ballkan. Ky fshat është shtëpia e ushqimeve të shijshme të detit, një det shumëngjyrësh dhe ishuj të bukur që ndodhen një hap larg fshatit.

Yuliia nuk është e vetmja që ka lavdëruar parajsën evropiane. Krijuesja e përmbajtjes së udhëtimeve, Caitlyn, e cila njihet si the.wanderlust.times, postoi një video në lidhje me udhëtimin e saj të fundit.

Ajo tha: Ju gjeni Maldivet Evropiane dhe janë një nga vendet më të lira ku keni udhëtuar.

Fluturimet kushtojnë deri në 28 £, me WizzAir, EasyJet dhe British Airways që të gjitha ofrojnë linja direkte për në Tiranë, kryeqytetin e vendit.

Nga Tirana, është katër orë me makinë deri në Ksamil në bregdetin jugor. Një tjetër mundësi është të fluturoni për në Korfuz dhe më pas të kapni një nga pesë tragetet e përditshme për në Sarandë.

Fluturimet e kthimit në Korfuz me EasyJet i gjeni për më pak se 60 £ për person. Ekspertja e udhëtimeve Lisa Minot zbuloi vendet më të lira për të shkuar me pushime këtë verë.

Marrë dhe përshtatur nga THE SUN

the sun ksamil

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni