LIVE UPDATES
Aktualitet

Të përfshirë në disa vjedhje, pranga dy personave në Tiranë

Të arrestuarit janë shtetasit D.S dhe A.C, të cilët kanë kryer vjedhje në banesa dhe në subjekte të ndryshme, madje njëri prej tyre rezulton të jetë përfshirë në disa vjedhje në Tiranë. 

23 Shtator 2022, 13:45 Nga n.m.
Të përfshirë në disa vjedhje, pranga dy personave në
Foto ilustruese

 

TIRANË- Dy persona janë vënë në pranga të policisë për veprën penale të vjedhjes. Të arrestuarit janë shtetasit D.S dhe A.C, të cilët kanë kryer vjedhje në banesa dhe në subjekte të ndryshme, madje njëri prej tyre rezulton të jetë përfshirë në disa vjedhje në Tiranë. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Finalizohet, nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor i koduar "Unstoppable".Të dyshuar ai autorë të disa vjedhjeve, në banesa dhe në subjekte të ndryshme, vihet në pranga 2 shtetas, të dy përsëritës të veprimtarisë kriminale të vjedhjes. Sekuestrohen veshje të përdorura gjatë vjedhjeve dhe disa nga sendet e vjedhura nga njëri prej autorëve. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, identifikimin e autorëve dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar "Unstoppable".

Si rezultat i operacionit u arrestuan shtetasit:-D. S., 59 vjeç dhe A. C., 51 vjeç, për veprën penale "Vjedhja". 

Nga hetimet dyshohet se shtetasi D. S. është autor i disa vjedhjeve, konkretisht:- Më datë 07.07.2022, në bulevardin "Bajram Curri", dyshohet se ka vjedhur një shumë parash në një qendër masazhi; 

- Më datë 14.09.2022, në rrugën "Ibrahim Rugova", dyshohet se ka vjedhur disa bizhuteri në banesën e shtetasit F. Z.;- Më datë 17.09.2022, në rrugën "Preng Doda", dyshohet se ka vjedhur një aparat celular dhe një laptop, në një studio ligjore;

- Më datë 21.09.2022, në rrugën "Ali Kolonja", dyshohet se ka vjedhur një shumë parash në një dyqan.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, sendet e vjedhura dhe veshje të përdorura gjatë vjedhjeve. Gjithashtu, pas verifikimeve të kryera në kuadër të këtij operacioni, dyshohet se shtetasi A. C. është autor i dy vjedhjeve të ndodhura ditën e djeshme, konkretisht:

-Në afërsi të shkollës "Vasil Shanto" dyshohet se ka vjedhur një biçikletë në pronësi të shtetasit E. G., ndërsa në rrugën "Besim Imami" dyshohet se ka vjedhur kabllo elektrike në një kantier ndërtimi.  Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

tirane arrestime

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve