LIVE UPDATES
Aktualitet

"Vrasjen e Sanajt u kujdesën që të mos dalin informacione"/ Hoxha: Atentati te Kodra e Diellit rrëzoi sigurinë në zonën më të sigurtë

Hoxha tha se atentati ndaj Sanajt te Kodra e Diellit, ka ndodhur në zonën më të sigurtë në Tiranë, ku ka prezencë të gardës dhe policisë, për shkak se aty banon Erion Veliaj, politikanë, biznesmenë, ish presidenti Meta dhe gazetarë. 

3 Nëntor 2022, 22:49 Nga I.A
"Vrasjen e Sanajt u kujdesën që të mos dalin
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka folur për atentatin te Kodra e Diellit, ku u vra Skerdilajd Sanaj, të cilin mediat i ngatërruan edhe emrin dhe e quajtën Briken Sanaj. I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Hoxha tha se atentati ndaj Sanajt te Kodra e Diellit, ka ndodhur në zonën më të sigurtë në Tiranë, ku ka prezencë të gardës dhe policisë, për shkak se aty banon Erion Veliaj, politikanë, biznesmenë, ish presidenti Meta dhe gazetarë. 

"Skerdilajd Sanaj dhe jo Briken Sanaj sepse edhe emrin ia ngatërruan. Është kujdesur të mos rrjedhë informacion për këtë ngjarje. U tha se u godit një person që përdor emrin Anton Gjini, por nuk ka lidhje fare. Ky informacion u mbajt diskret ndaj medias. Është goditur një nga zonat më të sigurta në kryeqytet. Kur ndodhi shpërthimi përballë TEG, thamë se krimi po godet në zonat më të sigurta, afër resortit ku banojnë njerëzit më të rëndësishëm të këtij vendi. Te Kodra e Diellit nuk hyn dot, ka polici aty. Skerdilajdi është vrarë 30 metra nga shtëpia e Kryetarit të Bashkisë (Veliajt) dhe 50 metra nga shtëpia e ish presidentit, Ilir Meta. Ka shumë personazhe të politikës, biznesit, medias dhe të krimit, që banojnë atje.  Si ka mundësi, që vendi më i sigurtë, vajtën goditën brenda? Veliaj e shikon nga ballkoni aq afër e ka.

Kjo është një çështje në hetim, ende nuk ka një përgjigje. Ka gjetur një vend që nuk dukej, dukej vetëm tyta. Autori është treguar shumë i kujdesshëm.  Ka goditur, është larguar. Makina u dogj afër Kasharit. Nga ky moment nuk ka asnjë gjë. Sigurisht është atentat me kosto, që nuk e bën dot kushdo. Është atentat me kosto materiale. Qitësi tregoi se nuk ka qenë për herë të parë aty. Atje ka polici dhe gardë. Ai mund të godiste para se të hynte te Kodra e Diellit. Ai ka eleminuar objektivin, por ka rrëzuar sigurinë e vendit më të siguritë në Tiranë. Këtë vend e mbronte imazhi dhe emri. Nuk mbetet asnjë vend i sigurtë", tha Hoxha.

artan hoxha skerdilajd sanaj

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN