LIVE UPDATES
Aktualitet

"Punoi tre ditë pastruese te shtëpia e atij monstrës"/ Të afërmit e 27-vjeçares: Doli të pijë cigare në ballkon më pas u hodh

Ai tregoi gjithashtu se vajza nuk ka qenë e divorcuar por ka pasur probleme të vogla me burrin, ndërsa fajësoi Altin Çokun për vetëvrasjen e mbesës.

12 Shkurt 2024, 12:04 Nga r.ll
"Punoi tre ditë pastruese te shtëpia e atij monstrës"/
daja i viktimes

KAMËZ- Për vetëvrasjen pas publikimit të fotos intime të 27-vjeçares në Kamëz ka folur edhe daja i saj i cili tha se vajza kishte rreth një muaj që ndodhej në Tiranë. Ai tregoi gjithashtu se vajza nuk ka qenë e divorcuar por ka pasur probleme të vogla me burrin, ndërsa fajësoi Altin Çokun për vetëvrasjen e mbesës.

“Nuk i di rrethanat, problemet se si ka ndodhur kjo. Sot mora vesh që ai ishte arrestuar. Prej një muaji rrinte në Tiranë. Mbesa ime ka jetuar në Kosovë, ka një vajzë 2-vjeçe. Nuk ka qenë në proces divorci, nuk ka pasur probleme të mëdha me burrin. Kshu probleme të vogla. Me 39-vjeçarin nuk e di se çfarë lidhjeje ka. Nuk ka shfaqur shenja. Kemi qeshur, kam ardhur me gocat për ta takuar. Kemi qarë edhe problemet familjare.

Unë akuzoj personin që është arrestuar sepse 100% ai është sepse tabulatet tregojnë për atë person. Ditën e enjte e kam parë për herë të fundit. E kam takuar pasi kam ardhur nga puna atë ditë. Më ka thënë thjesht ‘o daj do iki sërish në Kosovë’. I shoqi ka ardhur dje.

Të them të vërtetën nuk di asgjë për 39-vjeçarin. Nuk punonte këtu në Tiranë, se mërej me vajzën. Nuk e di se si e bëri këtë akt makabër. T’i japësh fund jetës për një person që nuk ka vlerë. Jam shumë i tronditur”, tha daja i viktimës.

Tezja e saj ka treguar për mediat se 27-vjeçarja ka punuar rreth tre ditë si sanitare në banesën e Altin Çokut dhe më pas sipas saj nuk ka shkuar më. Ajo thotë se ditën që ndodhi ngjarja (10 shkurt), në banesë ka qenë edhe vajza e mitur e saj, 2 vjeçe. Sipas tezes, 27-vjeçarja ka dalë në tarracë për të pirë cigare dhe më pas është vetëhedhur.

"Shkoi duke punuar tek ky monstër, bënte pastrime. Goca punonte si pastruese edhe tek shkallët. Punonte te shtëpia e tij pastruese, ca ka ndodh unë nuk e di. Punoi dy tre ditë pastaj e la se si duket filluan kërcënimet e problemet e tjera. Goca nuk e ka bërë një gjë të tillë vetë. Njerëzit që kishin publikuar fotot, tani e kanë ndryshuar foton që do të thotë nuk ka dorë vetëm ai plehra, ka dorë edhe dikush tjetër. Policia ka një video ku ka ndodh çdo gjë, nuk na ka lajmëruar.

Ai e ka kërcënuar, unë nuk e di ca ka ndodh, unë po pres një raport nga policia. Në banesë ishte motra e vet, vëllai, goca dhe nëna e vet. Gjithë ishin atje, ajo doli të pijë një cigare që mos të bezdiste gocën me tymin dhe ndodhi. Nuk dimë gjë tjetër.", tha ajo.

altin çoku kamez

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren