LIVE UPDATES
Aktualitet

"Po mos e qëlloja do më gjuante në qafë", flet policja e cila plagosi Ferhatin në aksionin e djeshëm në Greqi

Punonjësja e policisë ishte ndjerë keq dhe doli në oborrin e Universitetit Politeknik ku po shkonte drejt makinës së saj private për tu larguar. Në ato momente au u gjend përball 30-vjeçarit i cili e pyeti nëse ajo që kishte veshur ishte antiplumb dhe ajo nuk e kuptoi se çfarë tha ai.

28 Shtator 2022, 17:33 Nga d.a.
"Po mos e qëlloja do më gjuante në qafë", flet
Esmin Ferhati

GREQI- Nënopolicia, e cila mëngjesin e së martës ndodhej në operacionin e Policisë në Politeknikumin Zografou dhe pas një përleshje me 30-vjeçarin shqiptar, duke e plagosur atë në këmbë ka folur për herë të parë.

Sipas Protothemës, punonjësja e policisë ishte ndjerë keq dhe doli në oborrin e Universitetit Politeknik ku po shkonte drejt makinës së saj private për tu larguar. Në ato momente au u gjend përball 30-vjeçarit i cili e pyeti nëse ajo që kishte veshur ishte antiplumb dhe ajo nuk e kuptoi se çfarë tha ai. Më pas ai e sulmoi dhe vajza bëri një lëvizje për të shmangur kaçavidën prej së cilës mori dhe një plagë në dorë, gjë që solli reagimin e saj e cila e qëlloi në këmbë.

“Gjithçka ndodhi shumë shpejt. Unë bëra gjënë e duhur për jetën time dhe të kolegut tim. Isha në punë që një ditë më parë dhe ngaqë lodhja ishte shumë thashë të largohesha për dy orë dhe të kthehesha, por ndodhi. Teksa po largohesha, pasi kishte marrë leje nga shefi im, ai e kuptoi që isha oficere policie dhe më sulmoi. E dija që ai ishte truri i organizatës. E vetmja gjë që më interesonte në atë kohë ishte të shihja zonën përreth meje të zbrazët nga njerëz, sepse është rezidencë studentore. Pasi u sigurova për sigurinë e të gjithë neve dhe të studentëve, veprova ashtu siç duhej. Me vete ai kishte vetëm këtë kaçavidë, por zakonisht lëvizte me forca të blinduara. Ai erdhi drejt meje me qëllim që të më sulmonte. Është e qartë se nëse do të kishte një armë mbi vete, do ta kishte përdorur. Ai nuk erdhi vetëm për të më kërcënuar apo lënduar. Po të mos e kisha ngritur dorën do të më kishte lënduar në qafë, në arterie karotide”, tha policja.

Burime policore thanë se Ferhati jështjë një bandit i ashpër, ndërsa në shesh njihej me pseudonimin “Esko”. Të njëjtat informacione thonë se 30-vjeçari vitet e fundit kishte gjetur strehë në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik. Sipas të njëjtave informacione, ai ka kryer grabitje në orët e para të mëngjesit, konkretisht në orën 6-7 të mëngjesit, ndërkohë që ndaj tij ishin në pritje urdhër arresti për grabitje, armë dhe drogë.

esmin ferhati shkaterrohet banda shqiptare ne greqi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!