LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Ekzekutohet shqiptari me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari i varur nga droga, pronar i karburantit në Shijak

• Vritet Mario Muka në Gjermani. Rrugët e qytetit gjerman Krefeld janë përgjakur mbrëmjen e djeshme, pasi 42-vjeçari shqiptar është ekzekutuar rreth orës 20:00 të mbrëmjes nga 2 persona me 4 plumba, 2 prej të cilëve i mori pas koke. • Ai ishte arrestuar disa herë për trafik droge si dhe vjedhje.•Po ashtu, shqiptari në Gjermani mësohet se ishte i pastrehë si dhe i varur nga droga. Muka ishte pronar i një karburanti në Shijak. • Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes, ndërkohë që Policia ka shpallur në kërkim dy persona, të cilët i dhanë fund jetës së shqiptarit.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

U ekzekutua me armë zjarri në Gjermani, identifikohet shqiptari, pronar i një karburanti në Shijak

Ekzekutohet shqiptari me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari
Policia gjermane

TIRANË- Mario Muka është shqiptari i vrarë në Gjermani. 42-vjeçari rezulton të jetë pronar i një karburanti në ‘Katër Rrugët’ e Shijakut dhe kishte emigruar drejt Gjermanisë në vitin 2018. 

Autoritetet gjermane kanë kërkuar të dhëna për Mukën, që nga shenjat e gishtërinjve dhe nëse është i skeduar nga policia.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Krefeld të Gjermanisë. Të shtënat ndodhën në orën 19:50 dhe sipas dëshmitarëve dy burra u panë duke ikur në errësirë. Një e shtënë e ka goditur viktimën në kokë, duke e lënë të vdekur në vend. 

32-vjeçari ishte i njohur për policinë për krime të drogës dhe pronës. Thuhet se ai nuk ishte një “lojtar i madh” në biznesin e drogës, por një tregtar i vogël që kishte konsumuar edhe vetë drogë. Policia dhe grupi hetimor po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e 42-vjeçarit shqiptar në Gjermani, në kërkim dy persona! Viktima ishte emër i njohur për Policinë, dëshmitar 'kyç' në një gjyq

Ekzekutohet shqiptari me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari
Foto nga vendi i ngjarjes

GJERMANI- Detaje të reja janë zbuluar lidhur me vrasjen e 42-vjeçarit shqiptar në Gjermani, i cili gjeti vdekjen në vend pasi mori 2 plumba në pjesën e pasme të kokës. Shqiptari i ndjerë ishte emër i njohur për Policinë pasi ishte vënë re disa herë për vepra të ndryshme penale (trafik droge, vjedhje). 42-vjeçari i varur nga droga jetonte në Gjermani që nga viti 2018 dhe ishte i pastrehë.

Siç mësoi BILD, dy autorët me sa duket kanë ardhur në Garnstraße në Krefeld me një Peugeot blu të vjedhur (targa ëES). Aty mesa duket kanë parkuar makinën dhe kanë pritur shqiptarin. Njëri nga vrasësit ishte me trup mesatar, kishte veshur një xhaketë të errët, pantallona ngjyrë të çelur dhe kapelë ngjyrë të çelur. I dyti ishte gjithashtu me gjatësi normale, kishte veshur një xhaketë të errët me logo në shpinë, pantallona të errëta dhe një kapele të errët.

Të dy shkuan rreth 30 metra drejt shqiptarit, më pas me siguri janë qëlluar katër të shtëna, dy mësohet se kanë qenë fatale.

Autorët janë larguar në këmbë në drejtim të Unazës 'Alter Deutscher', nuk dihet nëse ata hipën në një automjet tjetër. Hetuesit po ndjekin një qasje në mjedisin e drogës. Një gjyq për një tregtar droge që po vazhdon aktualisht në Krefeld, ndoshta nuk ka asnjë lidhje me rastin e së hënës në mbrëmje, por viktima ishte dëshmitar. Por shqiptari nuk duhej të paraqitej më në gjykatë për shkak se dëshmia e tij nuk ishte më e nevojshme.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e shqiptarit në Gjermani, flasin dëshmitarët: Kishte shumë të shtëna, pamë dy burra duke u larguar

Ekzekutohet shqiptari me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari
Policët në kërkim të gjurmëve që mund të ndihmojnë në hetim

GJERMANI- Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen e 42-vjeçarit shqiptar identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur. Ai u ekzekutua mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:00 në Krefeld, në veriperëndim të Dyseldorfit me plumb pas koke duke gjetur vdekjen. Kur efektivët e Policisë mbërritën në vendin e ngjarjes së bashku me ekipet mjekësore konstatuan vdekjen e tij. 

Kanë qenë disa dëshmitarë okularë ata që kanë lajmëruar Policinë pasi kishin dëgjuar të shtënat me armë. Në dëshminë e dhënë para Policisë ata thanë që kishin parë dy burra duke u larguar nga vendi i ngjarjes në drejtim të Unazës Alter Deutscher.

“Burri i parë ishte me gjatësi dhe trup mesatar. Ai kishte veshur një xhaketë të errët, pantallona të lehta dhe një kapele të lehtë. Burri i dytë ishte gjithashtu me gjatësi normale. Ai kishte veshur një xhaketë të errët me një logo të spikatur në anën e pasme, pantallona të errëta dhe një kapelë të errët”, thanë dëshmitarët.

42-vjeçari shqiptari nuk ishte një emër i panjohur për Policinë gjermane. Ai ishte me precedentë penal pasi ishte akuzuar disa herë për vepra të ndryshme penale. Autoritetet janë vënë në lëvizje për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Policia ka vënë dhe një numër kontakti në dispozicion për të gjithë ata që kanë qenë dëshmitarë apo kanë dijeni në lidhje me ngjarjen.

2 MUAJ ME PARE

U qëllua pas koke teksa lëvizte me biçikletë, ekzekutohet shqiptari në Gjermani

Ekzekutohet shqiptari me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari
Pamje nga vendi i ngjarjes

GJERMANI- Një ngjarje e rëndë është shënuar mbremjen e djeshme në qendër të qytetit të Krefeld në veriperëndim të Dyseldorfit ku një 42-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri teksa po lëvizte me biçikletë. Sipas informacioneve të BILD ngjarja e rëndë ka ndodhur pak para prës 20:00. Shqiptari ka mbetur i vdekur në vend. 

Nuk dihet ende nëse ka qenë vetëm një autor apo disa por sipas Policisë 42-vjeçari është qëlluar nga një distancë shumë e afërt. Policia ka ngritur grupe të shumta kontrolli për zbardhjen e ngjarjes. Deri më tani nuk ka informacione të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë. 

vritet shqiptari ne gjermani mario muka

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë