LIVE UPDATES
Aktualitet

"Nesër mund të jesh ti"/ 144 aktorë në mbrojtje të Elia Zaharia-s, zbulohet letra e hapur e tyre

Ata shprehen se Zaharisë po i bëhet një gjyq publik ndërkohë që po përballet me një periudhë të vështirë familjare.

9 Mars 2024, 14:17 Nga h.k
"Nesër mund të jesh ti"/ 144 aktorë në mbrojtje
Foto ilustruese

TIRANË-Dhjetëra aktorë dhe regjisorë i kanë dalë në krah Elisa Zaharisë pas publikimit të videos së konfrontimit fizik që pati me bashkëshortin e saj në proces divorci, Princ Leka. Ata shprehen se Zaharisë po i bëhet një gjyq publik ndërkohë që po përballet me një periudhë të vështirë familjare.

Reagimi i plotë:

Ky 8 MARS do  të ishte ironikisht “ideali” për të folur për të drejtat e grave.  Kemi 48 orë që shohim sesi po i bëhet një gjyq publik një gruaje, një nëne, një artisteje, një aktoreje, që po përballet me një periudhë të vështirë familjare. Kush prej jush që po e lexon këtë shënim nuk ka provuar të shohë veten në një moment dobësie, konflikti, apo nuk ka thënë një fjalë më shumë, kush prej jush nuk është lënduar, zhgënjyer nga ai që ka dashur më shumë, le të hedhë gurin e parë! Video e bërë publike ku duket aktorja Elia Zaharia, që po ushqen me klikime portale e disa media, kërkon me urgjencë reagimin e AMA-s institucionit që ka përgjegjësi të plotë për fshirjen dhe bllokimin e saj.

Shoqëria e internetit është tashmë një shoqëri e kontaminuar dhe që askush nuk ka kontroll mbi të, por do t’ju luteshim si njerëz, secili individualisht ta fshijë një koment negativ, dhe kështu, pikë-pikë mund të jemi duke kontribuar për një shoqëri më të mirë. Nesër mund të jesh ti protagonisti i kësaj fushate të cenimit të privatësisë dhe imazhit!

Megjithë këtë baltë komentesh të hedhur mbi një grua, falenderojmë të gjithë ata që nuk janë bërë pjesë. Është e thjeshtë të jesh spektator duke parë dhimbjen dhe jetën e tjetrit, por le të bëhemi nga ky 8 MARS, aktorët e një ndryshimi për mirë!"

Margarita Xhepa

Robert Ndrenika

Roza Anagnosti

Luiza Xhuvani

Zamira Kita

Rajmonda Bulku

Luli Bitri

Mevlan Shanaj

Natasha Lako

Vasian Lami

Marjeta Ljarja

Driada Dervishi

Rozi Kostani

Sokol Angjeli

Ema Andrea

Myzafer Ziflaj

Rudina Dembacaj

Alesia Xhemalaj

Gent Zenelaj

Rozana Radi

Helidon Fino

Merita Smaja

Adelina Muça

Anila Bisha

Suela Bako

Romir Zalla

Rita Gjeka

Andia Xhunga

Indrit Çobani

Armela Demaj

Milto Kutalli

Eni Jani

Genc Fuga

Sanie Hoti

Flaura Kureta

Gjergj Prevazi

Rovena Lule

Sara Smaja

Ervina Kotolloshi

Mimoza Marjanaku

Mehmet Xhelili

Ola Harizaj

Ervin Bejleri

Blerta Belliu

Niada Saliasi

Beslidhje Bytyçi

Genti Deçka

Ilirda Bejleri

Donald Shehu

Ardita Mullai

Griselda Rushanaj

Ilda Pepi

Erion Isai

Ajlin Petrela

Qëndrim Rijani

Kristian Koroveshi

Rafael Hoxhaj

Albana Perhati

Gaz Paja

Griselda Prendaj

Arlinda Morina

Iris Canaj

Ina Morinaj

Erdit Asllanaj

Deivid Myslim

Armela Demaj

Sonila Kapidani

Anila Petrela

Edvin Mustafa

Viola Xhindi

Aliona Pogaj

Elona Hyseni

Klea Konomi

Klesta Shero

Amri Hasanlliu

Roerd Toçe

Arian Çuliqi

Ermela Ruri

Xhino Musollari

Ketjona Pecnikaj

Frenci Gjerasi

Ajlin Petrela

Mihal Kaçi

Sedmir Memia

Sara Koçi

Luisa Dinellari

Xhoni Spahi

Erdet Miraka

Stiv Osmanaj

Adela Gjyla

Megi Duka

Mario Bali

Silva Brahimataj

Besart Cani

Blerta Ponari

Greta Kumria

Xhoana Karaj

Manjolla Loja

Nevila Çaushi

Agnes Nokshiq

Ureaa Ahmeti

Sidorela Kocaj

Serxhjo Danga

Edison Kajdomqaj

Anxhelo Dauti

Romeo Bushati

Ergi Hasani

Aleksi Velo

Mariglen Domi

Astrit Loshi

Nurie Myftari

Dashamir Gega

Ilir Bega

Parashqevi Hallkaj

Rajmonda Hamzaj

Kastriot Ramollari

Hyre Gosturani

Nevila Shabani

Elona Çaushi

Seri Maloku

Migena Zaçe

Gerta Prifti

Selena Kurti

Ema Gurra,

Elvina Gurra

Joana Omeraj

Daniela Dyrnjaja

Danja Ganxo

Juliano Zholi

ester Koni

Katerina Konini

Kejsi Koxhaj

Donald Cani

Nilda Shahini

Endri Koçeku

Dashamir Uku

Sazan Duma

Mark Kakusi

Ada Zala

Vilson Alimadhi

Rubin Ceka

Delvis Myslymi

Ajkana Topalli

Sonila Qorraj

Esmeralda Gashi

Aleksio Alitaj

Alvaro Cenko

elia zaharia

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët