LIVE UPDATES
Aktualitet

Nëse ju pëlqen një person, përparoni! Shenja më me fat për sot, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit per diten e sotme, 17 Maj 2022

17 Maj 2022, 06:58 Nga DOSJA

Nëse ju pëlqen një person, përparoni! Shenja më me fat

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Hëna, Dielli, Jupiteri dhe Venusi janë në favorin tuaj këtë të martë 17! Nëse ju pëlqen një person, përparoni. Nga ana tjetër në punë ju presin shumë lajme. Ka mundësi që të përballeni me ish-kolegë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Bëhuni gati për njohje të reja, por kujdes, kushtojini vëmendje të gjitha detajeve. Në punë nuk do ketë shumë ndryshime, megjithatë bëni kujdes të mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra të kota.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Ndoshta për shkak të Hënës që e keni kundër do të ketë disa momente tensioni. Si të martën ashtu edhe të mërkurën, në punë mos u stresoni dhe mos stresoni as të tjerët.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Në dashuri mund të ketë vërtet një ndryshim të rëndësishëm. Në punë mund të ketë probleme financiare.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Nëse ka ndonjë problem, të martën është dita e duhur për ta zgjidhur, Hëna është në favorin tuaj. Në punë lëreni veten të çlirët dhe shfrytëzoni të gjitha mundësitë që ju vijnë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Kujdes nga Binjakët dhe Shigjetari, Hëna nuk ju favorizon ne to. Për momentin në punë nuk ka shumë gjëra për t’u kushtuar vëmendje.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Marrja e vendimeve shumë të nxituara nuk është gjëja e duhur për të bërë këtë të martë. Nëse duhet të shkoni te një avokat, kini kujdes se kë zgjidhni.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Hëna edhe këtë të martë është me ju dhe kjo mund të jetë një ditë më e mirë. Në punë, përpiquni të punoni shumë nëse doni të arrini qëllime të mëdha.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Kohët e fundit keni pasur disa probleme me partnerin/en, por përpiquni të vazhdoni duke ecur përpara. Në punë çdo gjë duket e qetë, por mos flini mbi dafina.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Kërkoni vazhdimisht frymëzim për gjëra të reja, lidhje të reja. Nuk e keni keq sepse njohjet e reja mund t’ju sjellin diçka interesante. Në punë, besoni më shumë tek vetja, në mënyrë që t’ju besojnë edhe të tjerët.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Po vjen një kohë e vështirë, por të paktën këtë të martë mund të rrini të qetë e të pushoni. Në ditët në vijim do të ketë lajme edhe në punë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Jeni duke u përballur me probleme në shtëpi, por qëndrimi jashtë gjatë gjithë ditës nuk do t’ju bëjë të mos mendoni për problemet që keni. Përballuni me to dhe fitoni sfidën. E njëjta gjë për punën dhe aty ka diçka që ju shqetëson.

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng