LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Më ndoqi i zhveshur nudo...’/ Historia e peruanes që erdhi në Shqipëri për ndërhyrje. Si u rrahën 3 policë

Pasi u shoqërua në komisariat pas kallëzimit, aventura e njërit prej djemve ka vijuar edhe në qelitë e paraburgimit, ku ka dhunuar tre policët e shoqërimit, sepse nuk ka pranuar t’i hiqej varësja e floririt nga qafa.

8 Gusht 2022, 17:36 Nga k.m.

TIRANË- Një 23-vjeçare nga Peruja, por me banim në Itali dhe që udhëtoi drejt Shqipërisë, këmbënguli në polici se dy të rinj e ngacmuan atë seksualisht, pasi e kishin ftuar për të festuar. Sipas Policisë së Kamzës, denoncimi i vajzës me inicialet  V.C.Z.,  kërkoi ndihmë tek një vajzë, duke iu lutur që ajo të telefononte sa më urgjent forcat e rendit. E reja po ndiqej me vrap nga një person, i identifikuar më pas si S.V., i cili së bashku me bashkëmoshatarin tjetër, i kërkuan të hiqte rrobat vajzës dhe e prekën në trup, duke i kërkuar që ajo të kryente seks.

Pasi u shoqërua në komisariat pas kallëzimit, aventura e njërit prej djemve ka vijuar edhe në qelitë e paraburgimit, ku ka dhunuar tre policët e shoqërimit, sepse nuk ka pranuar t’i hiqej varësja e floririt nga qafa.

Rrëfimi i studentes: M’u qep pas i zhveshur nudo

Deri më tani, policia i thotë Gazetasi.al, se ka arrestuar shtetasin K.V., i cili sipas denoncimit të peruanes, e preku në krahë dhe në trup, derisa ajo iu lut djalit tjetër që e kishte ftuar për kafe që ta linin të qetë, pasi po e bezdisnin. Por edhe ky, kur kanë ndenjur vetëm për vetëm është zhveshur nudo dhe i ka kërkuar që të njëjtën gjë të bëjë edhe studentja, e cila i është lutur: Do të jap para, merre çantën merr ç’të duash, por mos më prek.

Kur është ndeshur me këmbënguljen e S.V., e reja i ka thënë djalit që po e telefononte e ëma.

Në një çast, thotë peruania, e cila jeton në Itali me të ëmën, ku dhe po ndjek studimet, i shpëtoi nga duart dhe ngjiti shkallët për të dalë, por ai i zhveshur nudo iu qep nga pas.

“Ai më kapi çantën dhe unë e lëshova atë. Një vajzë e re, e cila ishte në oborr, e pa ndjekjen, iu luta të njoftonte policinë”, - thotë V.C.Z.,  që shkoi në komisariatin numër pesë të policisë dhe tregoi ngjarjen.

Policia i thotë Gazetasi.al, se e gjeti çantën të flakur në një cep rrugice, teksa e reja përshkroi për autoritetet hotelin ku qëndronte që prej mbërritjes në Tiranë, ku dhe iu nënshtrua një ndërhyrjeje estetike.

Si i njoh me djalin nga Kukësi në autobus

Studentja peruane qëndroi sipas burimeve të Gazetasi.al në një hotel nën shoqërinë e të ëmës. Gjatë muajit korrik, ajo vendosi të udhëtojë drejt qytetit të Gjirokastrës, pasi operacioni estetik ishte mbyllur me sukses.

Në autobus njoha një djalë, që m’u prezantua si S.V. Fliste italisht dhe biseduam, më foli për jetën e tij. Rrugës së kthimit shkëmbyem numrat, Instagramin dhe rrjetet sociale“, - deklaron në polici studentja.

Por pa dashje, ajo e kishte fshirë numrin e kuksianit dhe kur ai i telefonoi, ajo nuk e hapi, pasi nuk ishte në gjendje ta identifikonte telefonuesin.

“Në Instagram, S.V., më shkroi”, - shton kallëzuesja, bëjnë më dije burimet policore. E interesuar për t’u takuar dhe për të pirë kafe me djalin simpatik, studentja e pranon ftesën e tij dhe më pas S.V., i dërgon vendndodhjen. Ajo informoi të ëmën dhe u largua drejt lokalit me muzikë.

“Kur shkova atje, e gjeta S.V., dhe një tjetër shqiptare që kishte lindur në Itali, por ishte me origjinë shqiptare, si dhe kushëririn e S.V. Ky i fundit nisi të më prekë në kurriz dhe në gjoks. Ja bëra të ditur se nuk isha e interesuar dhe për të qenë e qartë u ngrita dhe kërceva me A., vajzën me origjinë shqiptare. Kur ajo po kërcente, kushëriri i saj S.V., i bërtiti dhe nisi një debat, derisa aty mbërritën truprojat dhe nuk na lejuan të vazhdonim”.

Të rinjtë sipas asaj që tregojnë kamerat e sigurisë, kanë dalë jashtë dhe pas një grindjeje mes tyre, nga njëra anë fanatizmi i S.V., dhe kundërshtimet e kushërirës së tij, ishte e paqartë pse nuk e lejuan të kërcejnë. Ndërsa A., rezulton se është larguar e nevrikosur.

Peruania ka vazhduar të qëndrojë me dy djemtë, duke u zhvendosur me automjetin e tyre drejt një ambienti tjetër. Policia thotë se të rinjtë shkuan në një lokal, që ishte planifikuar të hapej ditët e para të muajit gusht dhe ditën që ndodhi ngacmimi i studentes, ai ishte ende jo funksional.

“Mua më sollën një pije energjike, që e hapa aty, duke e parë me sytë e mi. S.V., piu birra, si edhe kushëriri i tij. Kushëriri i tij nisi të qeshë dhe u frikësova, sepse më preku flokët sërish. I thashë S.V., që kisha frikë dhe që duhet të më kthente tek mami. Po flisnin shqip dhe në një moment kujtova se ata nuk ishin normalë apo se mos ishin të çmendur. Nuk po flisnin italisht dhe s’po kuptoja asgjë”, - thotë e reja në dëshminë që citohet nga burimet Gazetasi.al. Duke mos mjaftuar kjo situatë, e reja për të qenë e sigurt i ka dërguar lokacionin të ëmës.

‘Më ndoqi i zhveshur nudo...’/ Historia e peruanes që‘Më ndoqi i zhveshur nudo...’/ Historia e peruanes që‘Më ndoqi i zhveshur nudo...’/ Historia e peruanes që
Një prej policëve të paraburgimit i dhunuar nga i ndaluari

Por kuksiani që e kishte ftuar, e ka qetësuar dhe më pas peruania pa që kushëriri i tij u largua. “Pasi kemi biseduar në lokal, S.V., nisi të më prekë, i kujtova se festa mbaroi dhe duhet të kthehesha pranë mamasë. Më kërkoi që ta njoftoja mamanë që do qëndroja me të. Kundërshtova“.

I riu, sipas përshkrimit e ka paralajmëruar se nëse ajo nuk i heq rrobat do t’ia heqë ai. Dhe gjatë përleshjes, e reja i ka shpëtuar nga duart, duke u ndjekur pas nga S.V., që ndërkohë ishte zhveshur lakuriq. Policia i thotë Gazetasi.al, se pas këqyrjes së kamerave dhe përshkrimit, peruania ka kryer njohjen e të rinjve përmes fotografive në sistemin TIMS, duke konfirmuar identitetet e tyre. Njëri i identifikuar si S.V., dhe tjetri si K.V. Ky i fundit u arrestua, ndërkohë që kuksiani tjetër vijon të jetë në kërkim policor.

Sherri vazhdon edhe në paraburgim

Bëhet me dije se kur K.V., u dërgua në komisariatin numër pesë për dyshimet e ngacmimit seksual, si fillim ai është kontrolluar bazuar në rregulloren e policisë që ndalon mbajtjen e sendeve, si rrip pantallonash, cigare dhe çakmak.

“Në dhomën e shoqërimit, kur iu hoqën këto sende, polici raportoi se i riu nuk pranoi të dorëzonte me procesverbal varësen e floririt”, - denoncon polici i parë tek kolegët.

Me shenja në fytyrë dhe i gjakosur ai shpjegon se si u sulmua prej të dyshuarit nga Kukësi.

“U njoftova nga kolegu me radio dhe kërkova përforcim. I kërkuam qytetarit ta dorëzojë varësen, pasi është e ndaluar, ai nxori dy mijë lekë dhe po na lutej që do na paguante, veç që mos t’ia hiqnim varësen. Hoqëm prangat dhe armët dhe hymë në dhomën e shoqërimit për t’ja hequr me forcë. Ai na u sul dhe na qëlloi”, - tregon polici i dytë dhe po ashtu edhe polici i tretë.

Burimet i thonë Gazetasi.al, se K.V., akuzohet edhe për kundërshtimin dhe rrahjen e tre policëve, të cilët u fotografuan dhe dhuna vërtetohet nga shenjat në fytyrë./GazetaSi

peruania ne shqiperi policia e shtetit

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!