LIVE UPDATES
Aktualitet

I hedhin shishe uji mbi makinë, studenti kërkon hetim të hollësishëm: Dëm i madh...

Djali nga Sukthi i Ri kërkoi angazhimin e policisë numër një, bëjnë me dije burimet policore të Gazetës Si, mbasi gjeti mbi xhamin e përparmë një shishe uji plastike.

22 Maj 2022, 12:10 Nga DOSJA
I hedhin shishe uji mbi makinë, studenti kërkon hetim të
Foto ilustruese

Disa shkojnë në polici edhe për t’u ankuar për flakjen e plehrave nga dritaret, si dhe për lënien e sendeve të papërdorshme rrugëve, duke mos i hedhur në koshin e mbeturinave. Kështu ka vepruar i riu E. P, 20 vjeç, nga Tirana që kërkoi nga policia të zbulojë autorët e ndotjes së makinës së tij.

Djali nga Sukthi i Ri kërkoi angazhimin e policisë numër një, bëjnë me dije burimet policore të Gazetës Si, mbasi gjeti mbi xhamin e përparmë një shishe uji plastike. Duke shkuar në komisariatin numër 1 sipas policisë, i riu që është student në kryeqytet këmbënguli që të shkohej t’i kryhej ekspertiza makinës, një mjet golf 5 me ngjyrë të zezë.

“Makinën e kisha parkuar dhe nuk e lëviza fare dhe kur dola shikova një shishe uji tek fshirëset e xhamit të parë dhe ngjitur me të një gjobë të policisë. Vërejta se aty kishte gjurmë këmbësh dhe një si krisje,”- konstaton i riu që e ka këqyrur mjetin personal milimetër për milimetër. Ai këmbëngul se nuk ka konflikte me askënd, megjithëse ka një dyshim se mjetin mund t’ia kishin ndotur ngaqë e kishte parkuar në afërsi të garazhit.

“Makinën e parkova te ‘Mihal Grameno’, sepse qëndrova te një mikja ime dhe konsideroj se kjo ndotje dhe krisja e xhamit është një dëm që kushton 200 mijë lekë të vjetra,"- shton më tej në polici studenti thanë burimet e komisariatit numër 1. Policia i është bindur të riut, duke administruar shishen e ujit për gjurmë papilare, por edhe gjobën e policisë bashkiake.

“Nga këqyrja e mjetit të kryer nga një oficer vihet re se xhami i parë në anën e majtë është i dëmtuar nga jashtë”, thonë oficerët e policisë. Ndërkohë që evidentojnë “te makina u administrua si provë një shishe uji me shpresën se do të zbulohen gjurmë papilare prej nga ku do të zbulohet nëse qytetari e ka flakur nga dritarja, nëse polici ka vendosur gjobën dhe ka harruar shishen e ujit, apo nëse dikush tjetër e ka dëmtuar xhamin e përparmë nga inati i bllokimit të hyrjes së garazhit”.

Marrë nga GazetaSi

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS