LIVE UPDATES
Aktualitet

I dashuri e detyron të marrë kredi për nënën e sëmurë, 29-vjeçarja bie pre e mashtrimit

Pas insistimit te vazhdueshëm te djalit, ajo dorëzohet dhe kur arrin te marre dy kredi, i jep atij ne dore plot 1 milion e 600 mije leke te vjetra, qe për te ishin vërtete shume. Por ky vendim i vajzës për ta ndihmuar ne fakt ishte vula përfundimtare e ndarjes, sepse ne vend qe ta falënderonte, i riu nis t’i shmanget duke ju prezantuar me një mbiemër tjetër.

17 Maj 2024, 21:19 Nga r.ll
I dashuri e detyron të marrë kredi për nënën e
i dashuri

TIRANË- Marrëdhëniet në çift janë gjithmonë sensitive. Anxhelina 29 vjeçare nga qyteti i Tiranës i është drejtuar emisionit ‘Piranja’ pasi ka rënë pre e një mashtrimi nga i dashuri I saj.

Ajo thotë se: ‘Jam njohur te kafja përballe te Grandi, pas dy tre javësh me ka thënë që kam mamanë sëmurë me kancer. Më duhen 1 milion e gjashtëqind mijë qe te plotësonte lekët për të ikur në Gjermani për të operuar mamin’.

Një njohje e rastësishme dhe një lidhje e shpejtë e cila shoqërohet me një kërkese financiare nga partneri, një 30 vjeçar te cilit ende nuk i dinte mbiemrin apo shtëpinë, nuk i njihte zakonet apo veset.

Vajza tregon gjithashtu se: ‘Kam patur mundësi për banke. Kam dy banka një te NOA dhe një te Jute Credit. Ma kërkoi si ndihme sepse tha nuk kam ku te përplasem sepse njerëzit e mi nuk me ndihmojnë. Ka qare shume here’.

Pas insistimit te vazhdueshëm te djalit, ajo dorëzohet dhe kur arrin te marre dy kredi, i jep atij ne dore plot 1 milion e 600 mije leke te vjetra, qe për te ishin vërtete shume. Por ky vendim i vajzës për ta ndihmuar ne fakt ishte vula përfundimtare e ndarjes, sepse ne vend qe ta falënderonte, i riu nis t’i shmanget duke ju prezantuar me një mbiemër tjetër.

Anxhelina tregon se: ‘’Muajin e fundit nuk e kam takuar thuajse fare, vetëm çfarë kemi folur me mesazhe. Do vij sot e do vij nesër. Ja ku kam leket. Takohemi tek lokali sepse jam e dypunësuar, sepse punoj ne Kombinat kamariere. Nga ana ime mund te kem bere një idiotësi por thjeshte kam menduar si për prindërit e mi. Nuk kam patur dijeni te asnjë lloj gjeje tjetër. Jam nisur për mire dhe me doli keq. U largua totalisht.’

Ne pak dite, vajza e cila kishte rene ne dashuri me 30 vjetarin, humbi atë por edhe leket, duke u zhytur ne borxhe me bankat. Ne këtë situate zhgënjimi dhe pamundësish, ajo i vendos atij një ultimatum për t’i kthyer lekët. Pavarësisht premtimeve dhe betimeve për kokat e gjithë fisit, Bledi thjesht e gënjen vajzën dite pas dite, duke mos ia shlyer detyrimin. Por edhe vajza vazhdon te kërkoje leket e saj me insistim dhe këtu 30 vjeçari, aq i mire dhe i dashur me vajzën, ndryshon krejtësisht sjellje, duke kerkuar qe ta heqë qafe njëherë e mire duke I thënë që të mos e shqetësonte më.

Anxhelina tregon se nuk ka mundësi të paguajë vetë këstet e kredisë sepse jeton me dy prindër të papunë dhe në pension. Ne momentin që gjerat janë renduar dhe Bledi se ka ne mend t’i ktheje vajzës asnjë kokërr leku, ai ndërron serish strategji duke i dërguar asaj një tekst tepër ‘prekës’ ne celular që nuk donte ta humbiste dhe që e ëma ishte shumë e sëmurë.

Mami e sëmure me kancer, është një gënjeshtër e shëmtuar e këtij individi. Mamaja e tij për fat te mire gëzon shëndet te plote. Por nuk është kjo gënjeshtra e vetme dhe me e madhja. Sepse ndërsa i betohej asaj për dashuri, Bledi kishte edhe gruan tek shtëpia.

Duke kuptuar se ka te beje me një mashtrues kronik, dhe duke pare qe kthimi i borxhit është mendimi i fundit qe ai ka, vajza këmbëngul për një takim me te takim me te, dhe me ne fund ai pranon. Por edhe takimi nuk jep rezultat sepse ai i kërkon akoma kohë për t’i kthyer detyrimin.

Pasi takon gazetarët e Piranjave, Bledi përpiqet të përgënjeshtrojë çdo gjë dhe jep premtimin se të nesërmen në orën 11:00 në po të njëjtin vend, lekët do t’i dorëzohen vajzës. Një problem i zgjidhur me mjaft lehtësi. Nëse do te zgjidhej. Sepse planet e Bledit ndryshuan rrugës dhe ne loje hyri gruaja, ose siç i pëlqen atij ta deklaroje, bashkëjetuesja.

Bashke me te ai i ka shkuar ne takim vajzës, e cila priste leket. Pasi na është përgjëruar për te disaten here, dhe pasi kemi marre edhe dakordesine e vajzës, kjo e fundit pranon ta prese edhe dy dite te tjera. Përgjigjen besoj e imagjinoni. Gënjeu përsëri. /PIRANJAT.AL

anxhelina piranjat i dashuri mashtrues

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta