LIVE UPDATES
Aktualitet

Gledis Nano nuk nënshtrohet: S’e jap dorëheqjen!

Sipas burimit të Dosja, frika se opozita do të sulmojë kabinetin më fuqishëm sesa Nanon, ka bërë që edhe në këtë rast, të organizohej një cirk, ku drejtori i Policisë do të vetëlajmërojë një dorëheqje, por siç duket vetë kryepolici nuk është bindur ende.

29 Gusht 2022, 16:36 Nga F.M
Gledis Nano nuk nënshtrohet: S’e jap dorëheqjen!
Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano nuk pranon të dorëhiqet. Në një prononcim për Report Tv, Nano thotë se nuk ka ndërmend të dorëhiqet, pavarësisht se Dosja.al raportoi pak më parë se kryeministri Edi Rama ia ka komunikuar Nanos se duhet të largohej nga detyra që mori tetorin e kaluar. Por, siç duket drejtori Nano nuk pranon ta japë dorëheqjen.

“Nuk kam dhënë dorëheqjen dhe s'ka asnjë vendim për t'u larguar nga posti më i lartë që mbaj që prej 10 muajsh, nga tetori 2021. Nuk kam ndërmend të dorëhiqem,”- thotë Nano.

“Dosja” është njoftuar që në fillim të muaj gusht se Nano ishte në ditët e fundit të detyrës së tij. Sipas burimit të Dosja, frika se opozita do të sulmojë kabinetin më fuqishëm sesa Nanon, ka bërë që edhe në këtë rast, të organizohej një cirk, ku drejtori i Policisë do të vetëlajmërojë një dorëheqje, por siç duket vetë kryepolici nuk është bindur ende.

Nano mblodhi mbrëmjen e të dielës vartësit e tij besnikë duke i falenderuar për bashkëpunimin. Në këtë takim, siç "Dosja" mësoi më pas, ishin të pranishëm disa nga drejtorët e policisë në qarqe por edhe disa nga shefat e Komisariateve të Tiranës. Nano nuk iu dha detaje në lidhje me largimin e tij nga detyra, por procesi tashmë pret vetëm zyrtarizimin…

Emri i ri është vendosur dhe dy të përfolurit kryesorë janë Met Rrumbullaku dhe Lorenc Panganika. Se cilin do të zgjedhë vetë kryeministri, këtë do ta mësojmë të mërkurën.

gledis nano

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN