LIVE UPDATES
Aktualitet

Artan Hoxha: Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm për t’i ndërprerë financat Ervis Martinajt!

Sipas Hoxhës vetë kryeministri e shihte Martinajn si kundërshtar politik dhe kështu u zgjidh dhe çështja e lojërave të fatit. Gazetari foli dhe për një sherr të ndodhur në një lokal pas kryeministrisë ku kishte edhe përleshje fizike mes dy biznesmenëve shumë të rëndësishëm.

29 Gusht 2022, 16:17 Nga F.M
Artan Hoxha: Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm për t’i
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha u shpreh se Martinaj u bë problem për bizneset e mëdha në vend dhe se aksioni i Policisë për mbylljen e lojërave të fatit u bë pikërisht për të goditur atë.

Sipas Hoxhës vetë kryeministri e shihte Martinajn si kundërshtar politik dhe kështu u zgjidh dhe çështja e lojërave të fatit. Gazetari foli dhe për një sherr të ndodhur në një lokal pas kryeministrisë ku kishte edhe përleshje fizike mes dy biznesmenëve shumë të rëndësishëm.

Artan Hoxha: Ervis Martinaj u bë problem edhe për bizneset e mëdha në vend. Kujtojmë një sherr që ndodhi në lokalin pas kryeministrisë. Pati dhe përleshje fizike aty. Me dy biznesmenë shumë të rëndësishëm në vend dhe ai nuk i bëntë pa qëllim këto gjëra. Pas ngjarjes në Bllok, martinaj shkoi në burg, në atë kohë u tha në Shqipëri se po krijohej një kompani Bast Arena, u tha se kishte biznesmenë turkë, të gjithë janë kontaktuar një nga një dhe u është thënë ‘nëse ju tentoni, përgjegjësitë do i keni ju’. Mesazhi u është çuar të treve. Martinaj ka qenë në burg, struktura jashtë. Kur iu bë presion miqve të afërt të kryeministri, kur nuk e nxirrte dot se i shkoi edhe në Surrel, vetë kryeministri e shikonte si kundërshtar politik. Kështu u gjet zgjidhja, mbyllja e lojërave të fatit. Ndaj Fidel Ylli kërkoi rihapjen në ceremoninë e Luiza Gegës. Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm që t’i ndërpriteshin financat Martinajt.

artan hoxha ervis martinaj

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN