LIVE UPDATES
Aktualitet

“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon nënkomisaren e Elbasanit: Nepërka paska dalë nga kafazi

Me anë të një postimi në Instagram, Kostani ka sulomuar gazetarët, që sipas saj vetëm sa hedhin poshtë punën e Policisë së Shtetit. 

18 Gusht 2022, 23:15 Nga I.A
“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetarët Artan Hoxha dhe Aldo Mustafa kanë reaguar në lidhje me sulmin që nënkomisarja e Elbasanit Anisa Kostani u bëri mediave në lidhje me vrasjet e Madrit Ulqinakut mbrëmjen e djeshme. Me anë të një postimi në Instagram, Kostani ka sulomuar gazetarët, që sipas saj vetëm sa hedhin poshtë punën e Policisë së Shtetit. 

Gazetari Hoxha me anë të një postimi në Facebook, ka ironizuar postimin e saj duke shkruar se nepërka e vedhë e saj ka dalë nga kafazi për të pickuar gjithë gazetarët e Elbasanit.

Postimi i Hoxhës:

Aldi Hilmi Kozaria gjej vrime ku te futesh!!!
Sapo me njoftuan se neperka e verdhe e asaj bjondes, paska dale nga kafazi dhe do helmoje gjithe gazetaret e Elbasanit

 

“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon
Postimi

 

Ndërsa gazetari Aldo Mustafa ka vënë në dukje shkeljet që ka bërë nënkomisarja duke përdorur rrjetet sociale. Ndërkohë që ka ngritur pyetje në lidhje me jetesën që ajo reklamon në rrjetet sociale.

Postimi i Mustafës:

"Mediat sociale u kanë dhënë të drejtën e fjalës budallenjve”. Janë fjalët e Umberto Eco-s dhe janë pikërisht për njerëz si Anisa Kostani. Të më ndjejnë feministat dhe feministet, por kur kam pyetur për një xhiro me jaht, më kanë thënë shifra për të cilat duhet të mblidheshim nja 10 veta të shoqërisë time, që të mblidhnim lekët për një xhiro (ose më ka rastisur mua ajo vlerë, ose unë dhe shoqëria ime jemi pabuksa, presim të na iluminoni nëse ka ndonjë vlerë të përballueshme për rrogëtarët!). Tani kjo a nuk duhet hetuar pak nga Policia e Shtetit se këtu, në këtë foto, nuk besoj se është në krye të detyrës dhe nuk na bën dot për budallenj sesi ka bërë atë që ka bërë, por më e bukura sulmon gazetarët, sepse 0 krim gjendet vetëm në parajsë! Ore si nuk del dikush t’i thyej turinjtë njerëzve të tillë se këto nëna pjellin kriminelë! Pra kjo del ofendon dhe ul gazetaret duke treguar që e kanë marrë shkollën me profesorë “Don Zhuan”, kjo në këto foto, që jo për paragjykim, por kur je “shefe” në policinë e shtetit, ka disa norma etike të cilat duhen rishikuar.

 

“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon
Postimi

Nënkomisarja e Policisë në Elbasan Anisa Kostani ka bërë një postim fyes ndaj gazetarëve në rrjetet sociale duke i cilësuar ata si njerëz të degjeneruar. Ky postim erdhi pas atentatit të mbrëmshëm në Elbasan ku mbeti i vrarë Madrit Ulqinaku. Gjatë një postimi në Instagram Kostani ka shkruar se gazetarët i kanë marrë provimet përmes favoreve të tjera ndaj “profesorëve Don Zhuanë”.

artan hoxha aldo mustafa anisa kostani

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra