KRYESORET
Aktualitet

Drejtori i komanduar terrorizon baret, nis aksion për gjoba: Kush s’e zbaton, mban përgjegjësi (Urdhri)

Në dokumentin e siguruar nga Dosja.al shihet që Kamsi ka dhënë urdhër për kontrolle në çdo bar në Tiranë, për konsumimin e duhanit në ambiente të brendshme.

13 Maj 2022, 15:09 Nga DOSJA

Drejtori i komanduar terrorizon baret, nis aksion për gjoba: Kush s’e

TIRANË- Kryeinspektori Nardi Kamsi, edhe pse i komanduar në detyrë ka vendosur që të terrirorizojë lokalet duke ushtruar presion. Në dokumentin e siguruar nga Dosja.al shihet që Kamsi ka dhënë urdhër për kontrolle në çdo bar në Tiranë, për konsumimin e duhanit në ambiente të brendshme. Nga ora 20:00 deri në orën 22:00, çdo inspector në Tiranë do të kryejë kontrolle sipas zonës së caktuar në çdo lokal. Çdo subjekt që kapet në shkelje, gjobitet me 1 milionë lekë të vjetra. Në ambientet e mbyllura ndalohet edhe konsumimi i cigares elektronike, duhanit me ngrohje, shisha apo nargjila, vendim ky që sjell mjaft probleme për bizneset në Tiranë. Në urdhrin e firmosur nga Kamsi, thuhet se ngarkim me përgjegjësi do të kenë edhe ata inspektorë që nuk kryejnë kontrolle apo vendosin gjoba.

Urdhri i plotë:

Drejtori i komanduar terrorizon baret, nis aksion për gjoba: Kush s’e
Urdhri i kryeinspektorit Nardi Kamsi

Ministria e Shëndetëssisë dhe Mbrojtjes Sociale, Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor, dega rajonale Tiranë.

Tiranë, më 13.05.2022.

Urdhër

Për kryerjen e Inspektimit në lokalet 'bar-kafe-clube'

Në zbatim të ligjit nr.10433, datë 16.06.2011 "Për inspektimin në Republikën e Shqipërisë", Ligjit nr.9636 datë 6/11/2006 "Për mbrojtjen e Shëndetit nga Produktet e Duhanit" i ndryshuar, Vendimin nr.241 datë 27.03.2013 të Këshillit të Ministrave "Për Organizimin dhe Funksionimin e nspektoriatit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) si dhe Rregullorës së Brendshme nr.1926 prot. datë 20.10.2015

Urdhëroj:

1.Trupat Inspektuese të Qarkut Tiranë do të kryejnë inspektime sipas ndarjes së zonave përkatëse, në lokalet 'Bar Kafe' më datë 13/05/2022, prëj orës 20:00 deri në orën 22:00.

2.Mos zbatimi i këtij Urdhëri ju ngarkon me përgjegjësi.

Ky urdhër hyn në fuqi menjëherë, kryeinspektor i Komanduar Nardi Kamsi

(F.m/dosja.al)

Të fundit

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Ndërhyrja e Tabakut, Balla: Ç’punë ke ti? Çfarë bëjmë ne brenda PS na takon ne

Tabaku: Procesi s’ka seriozitet, mazhoranca s’ka legjitimitet, 2 deputetë janë në burg

Emri i presidentit të ri/ Spiropali ftesë PD: Ne kemi takimet tona në PS, mund të vini

Presidenti i ri/ Grida Duma: Do ishte fisnikëri të na i kishit lënë ne propozimin e emrave

Presidenti i ri/ Balla: Më 10 maj nis procesi, me 16 votojmë

Bie dakord me Alibeajn! Balla: Pranoj shtyrjen e procesit, fillimi të jetë data 10

‘Të përfshihen deputetët’/ Kërkesa e Mediut, Balla: Do jem i qartë, ky është kushti jonë

Me 16 maj votohet për presidentin, Spiropali në merak:Aman, vetëm me 17 jo. Kemi kujtime

Shqipëria në krizë për vaj, marketet vënë njoftime: Mos blini më shumë se 6 shishe

Marrëveshja Rama-Basha në Dhërmi, Berisha: Flasim të premten për këtë

Mahmutajt iu sekuestrua pasuria, Berisha: SPAK i PS, u bë pas Kuvendit e në ditë pushimi

Sali Berisha: Do ta bëj Edi Ramën të na njohë mirë, këtu do jemi

22 maji pa asnjë rival? Berisha: S’e kam unë në dorë, gara është transparente

Zyrtarja e DASH e anashkaloi, Berisha: E majta amerikane s’e cakton drejtuesin e PD!

Afat 7 maji, Berisha: S’e kam depozituar ende kandidaturën, sot u informova

Berisha krahason 30 prillin me Kuvendin e PS: Cosa Nostra, u fol vetëm për drogë

Deputetët bojkotuan Kuvendin, Berisha: Vendi juaj është në PD, 30 prilli nuk shtyhej

Berisha i bindur: Edhe ato grupet e vogla do bashkohen me ne

Kuvendi/ Berisha: Kush është i pakënaqur të kërkojë rinumërim të votave

Naftëtarët kërkojnë pagat, Dautaj: Ndihen të poshtëruar, askush s’mban përgjegjësi

Zelenskyy në Kuvendin e Shqipërisë: Ne s’kemi pasur asnjë ditë paqësore

Zelensky në Kuvendin shqiptar: Mbështetja tuaj më kujton Nënë Terezën

‘Të dëbohet diplomati’/ Balla: Berishës i ka mbaruar koha, mbush tollumbace e i lëshon

Fjalimi i Zelenskyy-t në Kuvend, Berisha: Rama na turpëroi sot!

Do e zbatojë Rama? Kërkesa e Zelenskyy-t: Mos lejoni hyrjen e turistëve rusë në Shqipëri

Rama krahason Rusinë me Serbinë: E ndjemë dhimbjen tuaj, na kujton Kosovën

Nuk është i vëmendshëm! Rama s’dëgjon Zelenskyy-n, i pëshpërit diçka Spiropalit

1 orë rruga e bllokuar/ Nis përplasja! Policia shtyn banorët e Rinasit

Sherri me efektivët në Fier! VIDEO nga konflikti, të rinjtë futen në furgonin e policisë

Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

Alibeaj u shkarkua, me kë flasë për presidentin?Balla: Është nga Fieri, s’e komentoj dot

Dosja POP...me lot

‘Ti dhe Muli keni mbetur’/ Si u përmbush profecia e Ramës për Partinë Demokratike

VIDEO- Shiu përmbyt Tiranën, probleme në të gjitha akset

Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

VIDEO- Në Bulqizë nuk ka qytetarë e minatorë, protestojnë qentë

Përplasi për vdekje të moshuarin në Tiranë, 45-vjeçari ishte i droguar në timon

Iva Tico prezanton burrin

Berisha si Biden, i jep dorën "njeriut të padukshëm"

‘Non-grata’ nga SHBA/ Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, s’ka prova, s’pranoj shpifje

Tersi për çiftin Berisha! Para ish-kryeministrit ra dhe e shoqja, momenti kur bie Liria

Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit, truproja shkon ta ngrejë

PD mbledh Kuvendin! Rikthehen emrat e njohur, votohet për Këshillin Kombëtar

Ekskluzive/ Urbani i Unazës përfundon në Lanë, pamjet e para nga vendngjarja

Të shtënat në Vlorë, pamje nga aksioni i policisë duke ndjekur autorin

“Shtëpi bari” në Tiranë, kapet mat pronarja, dalin pamjet e “Drug House”, 6 të arrestuar

Floriana Garo jep detaje për Kuvendin e PD: Risi e njerëz me vlera

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…