LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhunon dhëndërin se i rrahu vajzën, 63-vjeçari 'i qetë': S'duroj të ma prekin fëmijën!

Me bindjen se përballë kishin një të moshuar të alkoolizuar, policia ka thërritur me urgjencë vjehrrin, që në të vërtetë nuk ishte ashtu si e përshkruante dhëndëri.

2 Korrik 2022, 13:35 Nga k.m.
Dhunon dhëndërin se i rrahu vajzën, 63-vjeçari 'i
Foto ilustruese

Një burrë nga Tirana i ka dhënë një mësim shumë të fortë dhëndërit të tij, i cili për t’u siguruar se nuk do të dhunohej më kërkoi ndihmën e policisë dhe urdhër të menjëhershëm mbrojtjeje prej tij. Sipas burimeve policore të gazetës Si, 29 vjecari E. B është i martuar dhe u paraqit në polici me një ankesë të veçantë; që policia të ndërhynte dhe të distanconte vjehrrin prej tij pasi ku i fundit e kishte rrahur.

Burimet i thanë gazetës Si historinë e rrallë që vuri përballë të dy burrat, nga njëra anë dhëndërin e ri dhe nga ana tjetër të moshuarin me inicialet I.L., i moshës 63 vjeç. I denoncuari ishte i qetë, i tha një agjent policie gazetës Si, i cili tregoi detaje mbi kallëzimin dhe ballafaqimin e kryer në Drejtorinë e Tiranës.

“Me gruan kam marrëdhënie shumë të mira”, nisi prezantimin në polici 29-vjeçari, që tregoi se nga kjo lidhje kanë sjellë në jetë dy fëmijë. “Ai e përshkroi vjehrrin si një njeri ekstremisht të dhunshëm”, tha policia për gazetën Si duke thënë në krye të herës se kërkonte ndihmë pasi kishte një vjehërr jashtë kontrollit.

Ai tha për të moshuarin: “Ka qenë gjatë gjithë jetës problematik, i dhunshëm. Ai dhunoi gruan e tij dhe ajo vdiq nga tromboza kam dëgjuar. Ka dhunuar vajzën e tij kur ishte e vogël dhe njëherë siç kam dëgjuar i ka thyer duart. Gruas sime që kur i ati mbeti i ve më kërkoi ta marr në shtëpi dhe të kujdeset për të. Pranova për hatër të kujdesit ndaj gruas”.
Pa asnjë rezervë i riu ka ndërtuar profilin e vjehrrit si një njeri të varur nga alkooli dhe që grindej në lagje. “Ai zuri të një dashur dhe mori kredi dhe kredinë e hodhi para për të dashurën. Ai vjen i pirë dhe një ditë më kërcënoi duke më thënë nuk pyes për polici. Ndaj kërkoj prej policisë urdhër mbrojtjeje të menjëhershme nga vjehrri dhe të distancohet nga jeta ime”.

Me bindjen se përballë kishin një të moshuar të alkoolizuar, policia ka thërritur me urgjencë vjehrrin, që në të vërtetë nuk ishte ashtu si e përshkruante dhëndëri.

“Jam ky që më shikoni dhe jam një gjysh i mirë dhe baba i mirë dhe kam një vajzë që më do dhe nuk më la të jetoj vetëm pasi gruaja ime, nëna e saj ndërrroi jetë si pasojë e një sëmundjeje. Ju mund të pyesni se kush jam unë, në mos në polici ku kam punuar dhe e dinë se sa i përkushtuar jam dhe që nuk kam vese, por edhe më pas kur nisa aktivitetin privat. Jam i habitur nga denoncimi i dhëndërit që e kam si djalin tim dhe dua vetëm lumturinë e të dyve”, u mbrojt në polici i moshuari, sipas burimeve shumë të sigurta të gazetës Si.

Ai ka shtuar përpara agjentëve: Unë për vajzën lë kokën. Dyshoj se ndërhyrjen nga të tretët kanë ndikuar që dhëndëri të stresohet prej meje, meqënëse kurrë s’kam vënë dorë mbi vajzën time, nuk mund të pranoj që dhëndëri ta pranojë dhe ky veprim i tij vjen pikërisht për këtë gjë, sepse unë kërkoj marrëdhënie të rregullt dhe korrektesë të dhëndërit me vajzën, që ai mos të ngrejë as zërin ndaj saj dhe as të vërë dorë, se e kam rritur pa një pëllëmbë”, ka vijuar më tej i moshuari.

Por, i bindur se ky denoncim në fakt nuk lidhet vetëm me frikën e dhëndërit, të cilin i moshuari e ka qëlluar me shuplaka pasi ka vërejtur një situatë dhune midis dhëndërit dhe të bijës, 63-vjeçari thotë më tej sipas burimeve: “Jam i sigurt që ai nuk më do nëpër shtëpi dhe mjafton të ma kërkonte. E kuptoj. I ndikuar nga të tretët një baba në shtëpinë e tij është shumë. Por, kam kërkuar rregull në atë shtëpi asgjë më shumë”.

Policia bën me dije për gazetën Si se pasi ka administruar këtë dëshmi dhe ka marrë edhe dëshmitë e disa banorëve që e përshkruajnë si një person korrekt dhe të angazhuar në punën private që i moshuari ushtron tanimë e ka rithirrur të riun. Pyetja e policisë në këtë rast ishte: A kishit ju dëshmitar kur vjehrri ju rrahu?

Ai u përgjigj që ishte nusja e tij, por ka shtuar: “Jam penduar! Ndoshta u nxitova. Ishte një reagim i pamenduar. Vjehrri im është një baba i përkushtuar dhe një gjysh i denjë. Nuk ndihem më i kërcënuar. Ai ka ndryshuar sjellje me mua dhe unë me të”.

Por, pavarësisht kësaj dëshmie, policia thotë se konfirmoi urdhërin e menjëhershëm të mbrojtjes me afat deri në fund të muajit korrik në të cilin të moshuarit i kërkohet të mos kontaktojë me dhëndërin, as mos ta ngacmojë dhe as mos të flasë, qoftë drejtpërdrejt, qoftë tërthorazi me të.

Të moshuarit, sipas policisë pas këtij momenti i është kërkuar të dalë nga banesa e dhëndërit, pas dëshmisë së gruas së tij që tha se i shoqi nuk e kishte rrahur asnjëherë dhe se kishte një raport të shkëlqyeshëm me të. Vjehrri në këtë rast, bën me dije policia për gazetën Si, duhet të qëndrojë 100 metra larg dhëndëri, kurse zhvendosja e sendeve personale të tij është kryer nën mbikëqyrjen e policisë së komisariatit numër 6 në Tiranë./Marrë nga GazetaSi

tirana policia e shtetit

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE