LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhëndri i Donald Trump investitor në Shqipëri/ Genc Sejko: Rama është tutori e Shqipëria prostituta

 Sejko shkruan se teksa janë pranuar emigrantët e huaj në vend, është larguar rinia nga Shqipëria.

16 Mars 2024, 15:41 Nga r.ll
Dhëndri i Donald Trump investitor në Shqipëri/ Genc Sejko: Rama
genc sejko

TIRANË- Aktivisti Genc Sejko ka reaguar lidhur me lajmin se Jared Kushner, dhëndri i ish-presidentit amerikan, Donald Trump do të investojë për projekte rezidenciale në tre destinacione përkatësisht në ishullin e Sazanit, në Ksamil si dhe në Zvërnec.

Në reagimin e  tij, përmes një postimi në Facebook, Sejko ka sjellë në vëmendje pranimin e afganëve në vendin tonë, ndërtimet në Portin e Durrësit, dhe marrëveshjen e firmosur disa muaj më parë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeministres italiane, Giorgia Meloni. Sejko shkruan se teksa janë pranuar emigrantët e huaj në vend, është larguar rinia nga Shqipëria. Ai e krahason Shqipërinë me një "prostitutë" dhe kryeministrin Edi Rama si "tutorin e saj".

POSTIMI I PLOTË:

Mbetjet kimike?! Sillini këtu, tha Rama, kur erdhi në pushtet.
Plehrat nga Italia?! Sillni mo këtu se i riciklojmë ne, tha. Ne, që nuk trajtojmë dot mbetjet që krijojmë vet.
Refugjatë afganë?! Nuk i do askush?! I marr unë ore.
Kam vend plot në Golem.
Duan arabët Portin e Durrësit?! T’a marrin mo! Bëjmë tjetër ne.
Do të sjelli Italia refugjatë nga Afrika?! Po ka vend në Shëngjin sa të duash mo. Bëjnë edhe plazh.
Do dhëndrri i Trump Sazanin?! T’a marri mo. Kemi atë ishullin e rrumbullakët me beton që kemi bërë në Vlorë. Na mjafon ne ai.
Ju duhen të rinj nga Shqipëria? Merrini - tha prapë. Ç’i duhet Shqipërisë rinia? Sepse në këtë vend çdo pasuri është shitur ose është falur ndërsa shpresa për të ndryshuar është dhënë me konçension.
E kush tjetër veç Ramës mund ta bëjë këtë! Sepse Rama është tutori e Shqipëria prostituta me të cilën kryeministri mbaron punët e tija.

genc sejko

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët