LIVE UPDATES
Aktualitet

Arrestimi i 'Guccit' në Kolumbi, Koka: Ka trafikuar dy vajza minorene për prostitucion në Gjermani

Koka deklaroi se Klironomi është arrestuar për llogari të autoriteteve rumune dhe jo atyre shqiptare pasi ai është akuzuar për përfshirjen në trafikimin e dy vajzave të mitura drejt Gjermanisë dhe Belgjikës me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion.

27 Shtator 2022, 22:39 Nga I.A
Arrestimi i 'Guccit' në Kolumbi, Koka: Ka trafikuar dy vajza
Spartak Koka

TIRANË- Gazetari investigativ Spartak Koka ka folur mbi të kaluarën e të arrestuarit Deniz Klironomi në Kolumbi dhe veprat kriminale për të cilat ai akuzohet, ndër to edhe zhdukja e Renato Hamzës, ose ndryshe i quajtur “Reni i Elbasanit” disa vite më parë.

I ftuar në emisionin Open në News 24, Koka deklaroi se Klironomi është arrestuar për llogari të autoriteteve rumune dhe jo atyre shqiptare pasi ai është akuzuar për përfshirjen në trafikimin e dy vajzave të mitura drejt Gjermanisë dhe Belgjikës me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion. Sipas tij Klironomi ka qenë një partner financiar grupit “Los Pachenca” në lidhje me trafikimin e kokainës në Kolumbinë veriore.

“Deniz nuk është personazh i rastësishëm në Kolumbi, është një nga më të rëndësishmit e një grupi kriminal në Shijak dhe si një nga më të afërtit që drejton trafikun e kokainës për këtë grup në Europë. Është arrestuar disa herë në Europë. Është arrestuar nga koordinimi i informacionit të një gjykate në Rumani pasi në bashkëpunim me një rumun, një ndër më të kërkuarit në Europë ai ka trafikuar ë Belgjikë dhe Gjermani dy vajza të mitura për prostitucion. Hetimi për ta është bërë në bashkëpunim me autoritetet gjermane dhe belge. Për të është kërkuar mënjëherë ekstradimi dhe pse ka qenë e vështirë. Me dokumenta shqiptare është Deniz Floroiu. Ka qenë partner financiar i këtij grupi në lidhje me trafikimin e kokainës. Për ngjarjen e vitit 2015 ai megjithse është dënuar autoritetet shqiptare nuk e kanë vënë ujin në zjarr për ta kapur. Rumania ka kërkuar ekstradimin urgjent të këtij shtetasi. Ai është i përfshirë në një tjetër ngjarje, me zhdukjen e këngëtarit Renato Hamza. Familja e Hamzës nuk e kishte të qartë fatin e djalit të tyre. Momentet e fundit të Hamzës janë marrë në vitin 2014, kontakti i fundit i të cilit ka qenë me 2 personazhe me precedentë kriminelë, Indrit Shaqja dhe Deniz Klironomi. Ajo që nuk u zbërthye asnjëherë ishte fotografia e vitit 2011 ku Hamza shfaqet në një lokal në Shijak para se të vritet Ervin Kërtalla, një i afërt i Klironomit. Policia e Durrësit kërkoi ndihmë për identifikimin e këtij personi. Personat e dëmtuar nga kjo histori e gjetën para policisë. Indrit Shaqja është dënuar me burgim të përjetshëm. Hamza dyshohet të jetë rrëmbyer dhe vrarë si hakmarrje për ngjarjen që ka ndodhur në 26 gusht 2011. Asnjëherë nuk ka pasur akuza kundër autorëve. Në Librazhd u gjet një kufomë, gjysmë e dekompozuar. Autoritetet thanë se nuk bëjnë dot krahasimin e ADN-së së kësaj kufome me asnjë person të zhdukur. Kjo tregon sa dobët jemi me hetimin. Kjo ka qenë e qëllimshme nga policia dhe prokuroria e Elbasanit”, tha Koka.

spartak koka deniz klironomi denis xhija gucci

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!