LIVE UPDATES
Bota

Aktorja australiane Rebel Wilson ka rrëfyer eksperiencën e tmerrit që ka përjetuar gjatë një udhëtimi në Mozambik

15 Janar 2021, 10:26 Nga DOSJA
Aktorja australiane Rebel Wilson ka rrëfyer eksperiencën e tmerrit

AUSTRALI– Aktorja Australiane, Rebel Wilson ka zbuluar se ajo ishte rrëmbyer me armë në Afrikë dhe ishte mbajtur gjithë natën. Ajo pohoi se ishte me gra të tjera kur ndodhi ngjarja e tmerrshme dhe ajo këmbënguli për tu kapur përkrahu me të gjithë në rast se ndonjë prej tyre do të rrëmbehej.

Duke folur në Sky Original Straight Talking, ajo tha-”Ka qenë një herë në Afrikë ku më rrëmbyen. Ishte në Mozambik.Ne ishim në këtë kamion bagëtish dhe këta burra erdhën me një kamion tjetër me shumë armë. [Ata u ngritën pranë nesh] me armët e mëdha dhe ata ishin si, “Po, duhet të zbresësh nga kamioni juaj. Ata na çuan në një shtëpi në mes të askundit. Ndihesha sikur isha shumë mirë në krizë. Unë isha si një drejtues skuadre.”

Rebel u hap rreth përvojës së tmerrshme për herë të parë në një diskutim me njeriun e fortë Ant Middleton i cili do të transmetohet në Sky One nesër në mbrëmje. Fatmirësisht, askush nuk u lëndua dhe ata u lanë të lirë mëngjesin tjetër, të bindur se substanca të paligjshme ishin futur në automjetin e tyre për t’u kontrabanduar përtej kufirit.

Ajo shpjegoi: “Për fat të mirë nuk u dëmtuam dhe të nesërmen ata erdhën dhe thanë: ‘Kamioni juaj është gati tani. Mund të shkoni të shkoni “. Ne nuk bëmë asnjë pyetje.”

“Sapo hipëm në atë kamion dhe dolëm prej andej dhe kaluam kufirin e Afrikës së Jugut disa orë më vonë. Unë mendoj se ndoshta ata njerëz, ndoshta, na kanë përdorur për të kontrabanduar gjëra të paligjshme në pjesën e poshtme të kamionit.”- shtoi ajo.

Ndërsa një film aksion është diçka që Rebel do të donte të bënte, nuk është ai që i është ofruar asaj në Hollywood, ndoshta për shkak të madhësisë së saj më të madhe para se të humbte më shumë se 40 paund vitin e kaluar.

Aktorja i tha The Sun qershorin e kaluar se ajo ishte paguar që të qëndronte më e madhe, duke thënë:- “Unë kisha një punë ku më paguanin shumë para për të qenë më e madhe, në disa raste cili lloj mund të ngatërrohej pak me kokën tuaj”.

Rebel është personi i famshëm i dytë që guxon një udhëtim në shkretëtirë me Ant, pas Liam Payne i cili u hap në program vitin e kaluar për përvojën e mëparshme të mendimeve vetëvrasëse.

(d.a/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota rebel wilson rebel wilson

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!