LIVE UPDATES
Sport

Agjenti i Moratës, te Atletico Madrid për të zhbllokuar transferimin drejt Barçës…

28 Janar 2022, 16:02 Nga DOSJA
Agjenti i Moratës, te Atletico Madrid për të zhbllokuar

SPANJE – Ardhja e Dusan Vlahovic te Juvja nuk i hap dyert Alvaro Moratas. Trajneri i Juventusit, Max Allegri, e vlerëson sulmuesin spanjoll dhe madje së fundmi e ka lavdëruar publikisht, duke e mbrojtur nga kritikat: “Ai është një lojtar i rëndësishëm”.

Allegri dëshiron ta mbajë atë deri në fund të sezonit, për të pasur më shumë alternativa në sulm. Por Barcelona e ka thirrur sulmuesin dhe vazhdon ta bëjë këtë: Xavi e dëshiron Moratan dhe nuk dorëzohet.

Alvaro, nga ana e tij, do të rikthehej me kënaqësi në Spanjë, duke e ditur mirë se në fund të sezonit, Juventusi nuk do t’i paguajë 35 milionë euro Atletico Madridit për blerjen e tij në fund të huazimit dyvjeçar.

Të mërkurën, lojtari u takua në Madrid me agjentin e tij Juanma Lopez, i cili sot, siç raporton gazeta katalanase ‘Sport’ në versionin online, shkoi në selinë e Atletico Madrid për të tentuar të zhbllokojë kalimin e klientit të tij për te “blaugrana”.

Barcelona do të merrte Moratan për gjashtë muaj, duke i paguar klubit të Juventusit gjysmën e 10 milionëve të paguara tashmë për Atletico Madrid, i cili është pronar i kartonit të sulmuesit. Por tani janë Colchoneros ata që po bëjnë një mur, duke mos pasur ndërmend të përforcojnë një rival të drejtpërdrejtë për hyrjen në Champions League sezonin e ardhshëm.

Përveç kësaj, Simeone tashmë e di se sulmuesi Suarez është i destinuar të largohet në fund të sezonit dhe Morata mund të kthehet direkt nga Juve, e cila nuk ka ndërmend të ushtrojë opsionin e blerjes prej 35 milionësh. Pa harruar se Barcelona ende duhet të merret me Dembélé, i cili nuk dëshiron të largohet nga Katalonja, çka bllokon edhe ardhjen e Moratas.

Por tashmë, siç raporton ‘Sport’, është vetë spanjolli ai që po shtyn të largohet nga Juventusi: prandaj edhe misioni i agjentit te Atletico është për ta bindur që të japë dritën jeshile për transferimin e tij në “Camp Nou”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport alvaro moratas alvaro moratas të juventusit ankth te barcelona dusan vlahovic te juvja dybalan është barcelona e cila max allegri trajneri i juventusit alvaro moratas alvaro moratas të juventusit ankth te barcelona dusan vlahovic te juvja dybalan është barcelona e cila max allegri trajneri i juventusit

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve