Rajoni

“200 mijë euro i mori Kadri Veseli”, deputeti reagon për protagonistët e videos, ku i përmendet emri: Do ta paguajnë me burg

Ndërsa, lidhur me këtë, Veseli ka njoftuar se do të mbajë konferencë para medieve për të sqaruar përmendjen e emrit të tij në përfshirjen në afera korruptive.
Featured image of article: “200 mijë euro i mori Kadri Veseli”, deputeti reagon për protagonistët e videos, ku i përmendet emri: Do ta paguajnë me burg Kadri Veseli

KOSOVË- Në Kosovë janë publikuar dy video, në të cilat shfaqen protagonistët, të cilët flasin për marrëveshje të ndryshme që kanë të bëjnë me fajde.

Mirëpo midis shumë emrave të përfolur, fajdexhinjtë përmendin edhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Madje, në një video të publikuar, përmendet se ky i fundit se mori 200 mijë euro.

Ndërsa, lidhur me këtë, Veseli ka njoftuar se do të mbajë konferencë para medieve për të sqaruar përmendjen e emrit të tij në përfshirjen në afera korruptive.

Një ditë pas publikimit të viideos, ku i përmendet emri kryetarit të PDK-së dhe Kuvendit, Kadri Veseli, ky i fundit, ka paralajmëruar se ata do ta paguajnë me burg.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment