LIVE UPDATES
Aktualitet

“O Marjus…”/ Del videoja e vrasjes në Greqi të shqiptarit nga Delvina (MOMENTI)

17 Nëntor 2021, 17:32 Nga DOSJA
“O Marjus…”/ Del videoja e vrasjes në Greqi të

GREQI– Mediat greke kanë publikuar pamjet e momentit të atentatit të biznesmenit shqiptar, Marjus Diamanti 37 vjeç, mbrëmjen e djeshme në Nicë të Greqisë. Siç duket edhe nga pamjet që kanë kapur kamerat e sigurisë të biznesit të të ndjerit, mjeti tip “BMW” është afruar në dukje për t’u furnizuar me karburant, por në një moment dikush e ka thirrur në emër 37-vjeçarin.

I zënë në bisedë me dy punonjësit e tij, Diamanti ka kthyer kokën, ndërsa nga xhami i pasmë i mjetit ka dalë qyta e një kallashnikovi që ka shtënë ndaj tij me dhjetra herë. Për të shënjestruar viktimën duket se nuk kishte shumë vend as për precizion, pasi ishte vetëm disa centimetra larg mjetit të autorëve.

Ndërkohë nga momenti duket qartë edhe si vrapojnë edhe dy punonjësit e tjerë, për të cilët nuk raportohet se janë të plagosur. Por ndryshe ka qenë fati i të afërmit të viktimës, Jurgen Bajrami, i cili është plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Biznesmeni 37-vjeçar nga Delvina Mario Diamanti ishte pronar i karburantit dhe person me precedent të mëparshëm penal. Ai ka qenë i arrestuar për vrasjen e një shqiptari në vitin 2010 në Athinë, por u lirua më pas pasi nuk u provua dot nëse ishte ai ekzekutori, por mbi ‘supet’ e tij rëndon edhe akuza për trafik droge. Aktualisht pistat dyshohet se kanë lidhje me larjen e hesapeve mes bandave, por nuk përjashtohet mundësia e porositjes së sulmit nga Shqipëria. Ndërkohë që flitet e viktima kishte dhe një borxh prej 200 mijë eurosh.

SHIKO EDHE:

VD/ Kamerat kapin “BMW” e vrasësve duke shkuar për të ekzekutuar shqiptarin në Greqi

FOTO/ Ky është shqiptari i vrarë në Greqi!Së shpejti do bëhej baba,e shkuara e errët

(k..m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet jurgen bajrami mario diamanti vritet shqiptari ne greqi jurgen bajrami mario diamanti vritet shqiptari ne greqi

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave